Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın imam Halil Konakçı hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Zafer Partisi'ne "Genel Merkezinizi Madımak Oteli gibi yakarız" tehdidi geldi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün nüfusunun çoğunluğunun Arap olduğu iddiasıyla Hatay'ı Arap yurdu ilan eden ve kamuoyunda tepki toplayan Halil Konakçı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. 

Özdağ, avkutları aracılığıyla yaptığı suç duyurusunun ardından yaptığı açıklamada “Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik aynı PKK gibi açıklamalarda bulunmuş hadsizliğinin göstermiş ve utanmadan Fransızlara övgü düzmüştür, Diyanet’e bağlı bir memurun TC vatandaşlarının ödediği vergilerle maaşını alan birinin Hatay’da Araplar çoğunluktaydı diyerek Baas rejiminin tekrarladığı bir hususu böyle bir süreçte tekrarlaması bu zatın milli güvenlik tehdidi olduğunu ortaya koymaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

"ANTİ KEMALİSTLER OLARAK GENEL MERKEZİNİZİ YAKARIZ"

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Yücel, Özdağ'ın Halil Konakçı hakkında yaptığı suç duyurusunun ardından parti genel merkezinin arandığını ve tehditler aldıklarını söyledi.

Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu tehditleri şöyle açıkladı:

"Genel Başkanımızın Halil Konakçı hakkında suç duyurusu yapmasından sonra bilinmeyen numaralardan Genel Merkez santralimizi arayıp, 'Halil hocayla uğraşmayın, Anti Kemalistler olarak gelir genel merkezinizi yakarız' diye tehdit eden müptezel şerefsizler;
Bekliyoruz, gelin nasıl yakıyorsanız görelim!"

"GERİ ADIM ATMAYIZ, HAİNLERE GERİ ADIM ATTIRIRIZ"

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ise gelen tehditlere sosyal medya hesabından zehir zemberek yanıt verdi:

Özdağ, "Zafer Partisi’ni Madımak oteli zanneden çok yanılır. Atatürk ve Türk devletinin istiklali, milli, üniter, laik devlet konusunda geri adım atmayız. Hainlere cehenneme kadar geri adım attırırız. Bu arada İçişleri Bakanlığı’ndan Resmi yazı ile 3 kez polis koruma istedik vermediler. Kendimizi koruruz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Atatürk'e ve Cumhuriyet'e olan düşmanlığıyla bilinen, laikliğe karşı çıkışlarıyla gündemden düşmeyen imam Halil Konakçı, son vaazında Hatay'ı hedef alarak, "Hatay Arap şehridir', 'Fransızlar, Türklerden daha iyidir', 'Ezan Türkiye'de yasaklandı" demişti.

Konakçı tepki çeken konuşmasında, "Hatay’ın çoğunluğu Arap’tır. Kürt ve Arap kardeşlerimiz var orada. Hala da öyle. O zaman da öyleydi. 1938’e kadar Fransız işgalindeydi. Sınırın içinde mi kalsın dışında mı kalsın tartışmaları vardı. Ezan yasağı 1932’de geldi. Fransızlar, ezanı Hatay’daki Müslüman köylerinde, camilerinde yasaklamadılar. Yine Fransız işgalindeki Hatay merkezinde, köylerinde ezan ‘Allahü ekber’ diye okundu 1938’e kadar. 1938’de Hatay Türkiye topraklarına katıldığında ilk yapılan iş ezanın yasaklanması oldu. Yani Fransız’ın yapmadığı zulmü bu topraklarda yaptılar" ifadelerini kullanmıştı.

ÖZDAĞ, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İmam Konakçı hakkında suç duyurusunda bulunarak, şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Hatay Memlüklülerden Osmanlılara geçmiş Hatay bir Türk devletinin topraklarından diğer Türk devletinin topraklarına geçmiş ve İstiklal Harbi sonrası kısa bir süre Fransızlar tarafından yönetilmiş ve Suriye’ye bağlanmak istenirken ve Hatay’da Türk nüfusunun çoğunluk olduğu görülmüş ve Türkiye Cumhuriyetine bağlanmıştır.

Bu kadar açık bir durumken Diyanet’e bağlı bir memurun TC vatandaşlarının ödediği vergilerle maaşını alan birinin Hatay’da Araplar çoğunluktaydı diyerek Baas rejiminin tekrarladığı bir hususu böyle bir süreçte tekrarlaması bu zatın milli güvenlik tehdidi olduğunu ortaya koymaktadır.

Buna bir daha cesaret ederse yapmış olduğu her alçakça saldırıyı en sert şekilde hukuk çerçevesinde cezalandıracağız. Çünkü bu zat Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik aynı PKK gibi açıklamalarda bulunmuş hadsizliğinin göstermiş ve utanmadan Fransızlara övgü düzmüştür. Be cahil Fransız emperyalizmini Cezayir mücahitlerine sor. Neden milli mücadele verdiler, neden Tunus direndi.

Evet emperyalistlerin çanak yalayıcıları böyle olur. Bazen hoca kılığında çıkabilirler. Biz her hacının her hocanın gerçek Müslüman olmadığını gayet iyi biliyoruz. Biz suç başvurumuzu biraz evvel avukatlar aracılığıyla yaptık"

Diyanet İşleri Başkanlığı ise imam Konakçı hakkında son günlerde sosyal medyadaki bazı paylaşımları nedeniyle inceleme yapılacağını duyurmuştu.

Editör: Yadigar Hanım