Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, İyi Parti’nin Zafer Partisi’ni engellemesini sert eleştirdi.

Tuğrul Kihtir’ın açıklamaları şu şekilde:

“Türk milliyetçiliği sinsi bir kuşatma altındadır. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde, bu en ihtiyacımız olan dönemde, yeniden filizlenen gerçek Türk milliyetçiliği tırpanlanmaya çalışılmaktadır. Ve bu bizzat, kendisinin milliyetçi olduğunu iddia eden bir iki kişi tarafından yapılmaktadır. Kuruluş kurultayımızın partimize tahsis edilmesini Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden engellemeye çalişan aynı zihniyet şimdi de kamuoyu anketlerinde Zafer Partisi'ni, aldıği oyla birlikte, sildirme yolunu tutmuştur.

Yıllardır Suriyeli milyonlarca insan tarafından ülkemizin adeta istila edilmesine ses çıkarmayan, bu projeye karşı hiçbir şey yapmayan, hatta kurduğu partiyi "Melez Parti" olarak tanımlayan bir kişi tarafından Zafer Partimiz engellenilmeye çalışılmaktadır. Bu oyunu, tüm Türk milletine saygı duyan insanlarımız artık görmektedir. Zafer Partisi, Mustafa Kemal Atatürk'ün kuruluş ilkelerine bağlı Türk Milliyetçileri'nin artık yeni adresidir, kalesidir. Hayırlı olsun. İYİ Partili kıymetli arkadaşlarımızı seviyoruz ve Türk milliyetçiliği üzerine oynanan oyunu görmeye davet ediyoruz. Türk milleti merttir, birbirinin başına çuval geçirmez, geçireni de kendi başının üstünde taşımaz, taşıyamaz.

Doç. Dr. Tuğrul Kihtir Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı”

NE OLMUŞTU?

Gezici’nin yayınladığı ankette Zafer Partisi’nin yüzde 1.1 oy aldığı konu eden haberi Sözcü, internet sitesinden İyi Parti’nin baskısı sonucunda kaldırdığı iddia edilmişti.