Bir önceki yazımızın başlığı “Geldik zurnanın zırt dediği noktaya” olmuştu. Evet zurna zırt dedi ve takke düştü kel göründü. 22 yıldır uyuyan koyunların en azından aç kalan koyunlar uyandı ve Akp’yi seçimlerde terk ettiler ve CeHaPe’ye oy verdiler. CeHaPe’ye oy veren AKP’lileri artık iki kilo makarna ve iki torba kömür tatmin etmez duruma gelmişti. Rahmetli Süleyman Demirel ne demişti; “Boş tencere iktidarı devirir” AK Parti 22 yıldır, bu milleti beka dedi, terör dedi, FETÖ dedi, PKK dedi ve kandırdı. Hatta Deepfeke videolarla, yalan, iftira ile geçmiş seçimleri kazanmışlardı.   Ama açlık öyle bir notaya geldi ki; artık bu söylemlerin hiçbirisi açlık sınırının da altında maaş alan kitle için bir anlam taşımaz hale gelmişti. Evet boş tencere belki uyduruk Cumhurbaşkanlığı sisteminde iktidarı yıkamamış olabilir ama AKP ve küçük ortağı MHP artık eskisi kadar rahat hareket edemeyeceklerdir. Bu net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Bu seçimlerde AKP’yi sadece aç koyunlar desteklemedi elbette. Anayasa Mahkemesi kararlarını tanımayan bu iktidara artık bir ders vermenin zamanı geldiğini gören vatanseverler, Milliyetçiler ve Ülkücüler kerhen de olsa CeHaPe’ye oy verdiler. Daha önce de yazdım. Ben şahsen Samsun’dan Ankara’ya taşınmam nedeniyle oy taşıma zamanı geçmişti ve oy kullanamadım. Ama yazılarında eğer Ankara veya İstanbul’da oy kullansaydım bir İyi Parti taraftarı olarak Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu’na oy verirdim diye yazdım. Bu hassasiyeti düşünen Milliyetçiler ve Ülkücüler aynı saikle CeHaPe’ye oy verdiler. Benim endişem Ülkücülerin eli CeHaPe’ye oy vermeye alışmamalıdır. İyi Parti, parti içi çalkantıların sona ermesinden sonra yeni bir yönetim ve irade ile yeniden yapılandırılarak gerçek parti statüsüne oturacağını düşünenlerdenim.

Ülkücüleri 5-6 parçaya bölen Devlet Bahçeli mutlu mudur bilemem ama her şeye rağmen artık Milliyetçiler ve Ülkücüler birleşmelidir. Bir süredir bu minvalde çalışmaların ve çabaların olduğunu görüyorum ama bir arpa boyu yol alınmadığını da görüyorum. Milliyetçiler ve Ülkücüler artık iktidar veya İktidar ortağı olmalıdırlar. Bu potansiyel var ama Milliyetçiler ve Ülkücülerin bir araya gelmemesi için derin güçler de boş durmuyorlar. Milliyetçi grup liderleri derin güçlerin bu oyununa gelmemeleri en büyük temennimizdir.

Netice olarak CeHaPe artık daha temkinli hareket etmek durumundadır. 22 yıldır bu harami iktidara tahammül eden vatandaş, CeHaPe’yi çok daha rahat sırtından atabilir. Bu gerçek karşısında çalmadan, çırpmadan Akp’lilerin yaptığı hatalara düşmeden hareket ederlerse belki 2028 seçimleri için istikbal vaad edebilirler. Ama yok, harami iktidarının yaptığı gibi, hukuk ve kanun tanımazlarsa, zafer sarhoşluğu içinde, partizanlık yaparlarsa, ihale yasası ile oynarlarsa, devlette israfa son vermezlerse, gurur ve kibir abidesi olurlarsa, gelecek seçimler için çok da fazla ümitlenmesin. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri göstermiştir ki; artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Herkes ayağını buna göre denk almalıdır.

ZURNA ZIRT DEDİ, TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ…!!!

NE MUTLU TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM DİYENE VE DİYEBİLENE