Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde IŞİD'e yönelik operasyonda bir mühimmat deposu bulunduğu ve 100 IŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi.

Kuran kursunda 2 öğrenciye tokat atan imam açığa alındı Kuran kursunda 2 öğrenciye tokat atan imam açığa alındı


Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bağdat'ın güneyinde yer alan Kerme'nin güneybatısındaki Meamil bölgesinde bir mühimmat deposu bulunduğu, depoda TNT türü patlayıcıların yapımında kullanılan malzemeler, roketatar, havan topu ve kimyasal maddelerin olduğu belirtildi.

Hava destekli çevik kuvvet ekipleri ile Şii gönüllülerden oluşan El-Haşdu'ş-Şa'bi'nin (Halk Topluluğu milisi), Meamil bölgesini IŞİD militanlarından tamamen temizlediği ifade edilen açıklamada, operasyonda 100 örgüt militanının öldürüldüğü, 250 patlayıcının etkisiz hale getirildiği, 15 aracın imha edildiği kaydedildi.

Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, IŞİD ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor. ABD ve koalisyon güçleri de savaş uçaklarıyla Irak ordusu ve Peşmergeye destek veriyor.

Editör: TE Bilişim