2 bin yıllık antik kente beton yapı! 2 bin yıllık antik kente beton yapı!

Samsun'da 112 Acil Çağrı Merkezi'ni acil durumlar dışında arayanlar görevlilere zor anlar yaşatıyor. Merkezin müdürü Ramazan Himmet, "Çağrı merkezimizi nüfus işlemleri, nöbetçi eczane, su ve elektrik arızaları gibi durumlardan bilgi almak için arayanlar oluyor. Gereksiz ve asılsız çağrılar çoğaldıkça çağrı merkezimizin iş yükü artıyor ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ulaşmakta zorluklar yaşıyoruz" dedi.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ramazan Himmet, asılsız çağrıların birçok sorunu beraberinde getirdiğini ifade ederek, "Acil Çağrı Merkezimiz, Samsun'da 17 ilçenin çağrılarını karşılıyor. Samsun halkına bu noktada hizmet veriyoruz. Çağrı merkezimizin en büyük sıkıntılarından biri de kurumumuza gelen asılsız ve gereksiz ihbarlar. Çağrı merkezi, adından da anlaşıldığı üzere acil çağrıların geldiği ve hizmete ihtiyaç duyulduğunda ekiplerimizin yönlendirildiği bir kurumdur. Ancak ne yazık ki bazı durumlarda çağrı merkezimizi nüfus işlemleri, nöbetçi eczane, su ve elektrik arızaları gibi durumlardan bilgi almak için arayanlar oluyor. Gereksiz ve asılsız çağrılar çoğaldıkça çağrı merkezimizin iş yükü artıyor ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ulaşmakta zorluklar yaşıyoruz. 112 Acil Çağrı Merkezi, acil çağrıların geldiği bir merkezdir ve vatandaşlarımızdan merkezimizi gereksiz ve asılsız nedenlerle aramamalarını rica ediyoruz. Başka hayatları riske atmayalım" diye konuştu.

"Acil Durumlarda Yardıma Koşmak İçin Buradayız"

Belediye işlemleri, hastane randevuları gibi konularda da 112'nin arandığını söyleyen çağrı karşılama memuru Ahmet Hakan Şahin, "Bizler 112 Acil Çağrı Merkezi'ndeki 7 farklı kurumu birbirine bağlayan çağrı karşılama memurlarıyız. Vatandaşlarımızın acil durumlarını en kısa sürede zamanla yarışarak gidermek üzere, acil analizler yaparak sıkıntılarını gidermek için onları ilgili kurumlara yönlendirmekle görevliyiz. Bu noktada vatandaşlarımız bizlere her konuda başvurabiliyorlar. Bazen acil olmayan durumlarda da bizlere başvurabiliyorlar. Hastane randevusu almak, belediyeyi ilgilendiren konular için bizleri arıyorlar. Bu çağrılar tabii ki iş yükümüzü artırıyor. Bizler vatandaşlarımızın acil durumlarında yardımlarına koşmak için buradayız" ifadelerini kullandı.

Editör: Habererk Com