'20 yaşındayken İbrahim Tatlıses'in tecavüzüne uğradım' diyen Sibel Gökçe'yle ilgili önemli gelişme yaşandı.

Acun Ilıcalı’nın eski eşini görenler şaştı kaldı Acun Ilıcalı’nın eski eşini görenler şaştı kaldı

Geçmişte kadınlara şiddet uygulayan ve kadına yönelik şiddeti savunan İbrahim Tatlıses'in kendisini cinsel saldırıya maruz bıraktığını söyleyen Sibel Gökçe'nin yargılandığı davada mahkeme, Tatlıses'i haklı buldu.

5 Aralık’ta düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde 'yaşam boyu onur ödülü' tepkilere neden olan İbrahim Tatlıses'in 20 yaşındayken kendisine tecavüz ettiğini açıklayan oyuncu ve dansçı Sibel Gökçe'ye 60 bin liralık tazminat davası açılmıştı.

Mahkeme açıklamaların ‘onuru ve itibarına zarar verdiğini’ öne süren Tatlıses’in açtığı davayı kısmen kabul etmiş Gökçe ile televizyon kanalı ve program yapımcısının 12 bin lira manevi tazminat ödemesine karar vermişti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; her iki tarafın da itirazı üzerine Yargıtay’a taşınan karar, tazminat miktarı yönünden bozulması üzerine dava yeniden görüldü.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde önceki gün gerçekleşen karar duruşmasında mahkeme, yine Tatlıses’i haklı buldu. Gökçe ile diğer davalıların 10 bin lira manevi tazminatı sekiz yıllık faiziyle birlikte Tatlıses’e ödemesine karar verildi.