İSTANBUL, (DHA) - Kartal Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan konulu Şiir Okuma ve Resim Yarışması'na başvurular başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 103'üncü kuruluş yılına özel düzenlenen yarışmada yaş gruplarına göre 3 kategoride yapılacak. Yarışmada dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, tablet ve bisiklet hediye edilecek. 

23 Nisan konulu ödüllü Şiir Okuma ve Resim Yarışması'nda çocuklar; 4-6 yaş, 7-11 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere toplam 3 kategoride yarışacak. Resim ve şiir okuma yarışmalarının her birinde birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet ve üçüncüye bisiklet hediye edilecek.

23 Nisan şiir okuma kategorisinin jüri üyeleri arasında; şair ve yazar İsmail Biçer, Niyazi Yaşar, Ezgi Deniz Güneş,  Ali Rıza Gelirli, Hasan Seçkin yer alıyor. Resim kategorisinin jüri üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Murat Havan, Kartal Belediyesi Görsel Sanatlar Eğitmeni Dilek Turan ve Gamze Ülger.

YARIŞMANIN KURALLARI 

Her iki kategori için de son teslim tarihi 14 Nisan saat 17.00 olarak belirlendi. 19 Nisan'da kurul değerlendirmesinin yapılacağı yarışmada ödül alan eser, 23 Nisan günü ilan edilecek. Başvurular, Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne elden teslim edilebileceği gibi internet sitesi üzerinden de alınabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin; ad, soyad, adres, telefon ve yaş bilgileri ile, yarışmak istedikleri kategorideki çalışmaları, belirtilen adreslere gönderebilecek.

Çocuklar; 23 Nisan temalı resim kategorisi için A4 veya 35x50 kâğıda istenilen teknikte yaptıkları resmin fotoğrafını (elden teslim edilecekse resmin aslını), şiir okuma kategorisi için ise şiir okurken çekilmiş videoları (harici bellek, CD vb.) ile yarışmaya katılabilecek.

Kaynak: dha