Online yabancı dil kursları platformundan Türkiye’de beden dili araştırması! Online yabancı dil kursları platformundan Türkiye’de beden dili araştırması!

Açıklamalarını yapan Bakan Yusuf Tekin, "Ciddi araştırmalar yapıyoruz, gerekli adımları atacağız" dedi. 

TBMM’ de bütçe plan toplantısında Bakan Yusuf Tekin tarafından yapılan sunumun sonrasında milletvekilleri Bakan Tekin’e sorularını yönelttiler. Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun bazı maddelerine iptal kararı vermesine ilişkin de açıklama yaptı.  EKSİKLERLE İLGİLİ TEDBİR VURGUSU Eğitimin herkesin kendi perspektifinden formüller ürettiği bir alan olduğunu belirten Tekin, Bakanlık görevine başladığı süreçten bu yana aldıkları kararlar ve değişikliklerde görüş alışveriş mekanizması ile hareket ettiklerini anlatarak, eksikliklerin olduğunu ve bunlarla ilgili tedbir alacaklarını dile getirdi. 

Bakan Tekin detayları paylaştı! Seçmeli dersler güncellendi GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun AYM'deki görüşmelerine dair de konuşan Tekin, Bu süreç sonunda AYM bize 9 aylık süre verdi. Biz bu süre içerisinde eğitim sektörünün bütün paydaşlarıyla gerekli istişareleri yapacağız, sahadan farklı öneriler gelirse değerlendireceğiz. Farklı öneriler gelmez veya sağlıklı metin ulaşmazsa mevcut metin üzerinden AYM'nin iptal kararı doğrultusunda beklenen maddelerle ilgili düzenlememizi yapacağız. Ciddi araştırmalar yapıyoruz, gerekli adımları atacağız dedi.

Editör: Şule Akyol