Perihan Savaş, Türk sinemasının sevilen yüzlerinden biri. 1987 yılında Zafer Yılmaz ile evlenen ve onun vefatından sonra büyük bir acı yaşayan Perihan Savaş, daha önce de 1979-1982 yılları arasında İbrahim Tatlıses ile evli kalmıştı. Perihan Savaş, günümüzde de televizyonlarda rol alıyor ve fit ve sağlıklı görüntüsüyle göz kamaştırıyor. Peki, Perihan Savaş nasıl formunu koruyor? İşte, usta oyuncunun zayıflama sırları…

Perihan Savaş, 2013 yılında yaptığı bir röportajda 10 kilo verdiğini ve bunun için neler yaptığını anlatmıştı. 66 yaşındaki sanatçı, şöyle demişti: “Yediğim şeylere çok dikkat ediyorum. Hocam bana çok çeşitli bir liste verdi ama hepsini tüketemiyorum bile. Üç beyazdan tamamen uzak duruyorum. Zaten şeker hiç kullanmam.” “İnsülin direncim vardı, onu kırmak zorundaydım. Ona uygun bir diyet uyguladım. Protein ağırlıklı besleniyorum. Sebzeleri de etle birlikte yiyorum. Hedefim 3 kilo daha vermek.”

“KOLESTEROL BİR YALAN”

Perihan Savaş, protein ağırlıklı beslenmenin kolesterolü artırdığına inanmadığını da söyleyerek, “Kolesterole hiç inanmıyorum. Bu, ilaç firmalarının uydurduğu bir şey. Bir zamanlar yumurta yemeyin dediler, şimdi de ‘Yumurta yiyin, kolesterol yapmaz’ diyorlar” dedi. İşte, Perihan Savaş’ın diğer açıklamaları…

“ÖĞÜN ATLAMAK YASAK”

“Her öğün mutlaka yemek yiyorum. Öğün atlamak yok. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo veriyorum. Ama herkesin bünyesi farklı. Diyet yapmadan önce kan testi yaptırmak lazım.”

Yeşilçam'ın güzeller güzeli Şekerparesi'nin son hali ortaya çıktı! 60'lık Yaprak Özdemiroğlu 20'liklere taş çıkarır! Yeşilçam'ın güzeller güzeli Şekerparesi'nin son hali ortaya çıktı! 60'lık Yaprak Özdemiroğlu 20'liklere taş çıkarır!

3 BEYAZDAN KAÇINAN 10 KİLO VEREN DİYET ÖNERİSİ

Kahvaltı:

Şekersiz yulaf ezmesi, doğal yoğurt ve taze meyveler. Yeşil çay

Ara Öğün:

Elma dilimleri ve badem.

Öğle Yemeği:

Izgara tavuk veya balık. Zeytinyağlı taze sebze salatası. Esmer pirinç veya kinoa.

Ara Öğün:

Yoğurt ve yaban mersini.

Akşam Yemeği:

Fırında sebzeli somon. Taze yeşillikli salata.

İçecek:

Bol su içmeyi ihmal etmeyin. İşlenmiş içeceklerden uzak durun.

Kaynak: Haber merkezi