Eski Başbakan Yardımcısı ve 27'nci Dönem CHP Konya milletvekili Abdüllatif Şener’in Kemal  Kılıçdaroğlu'na oy vermediğine yönelik açıklamalarının yankıları devam ediyor. Şener'in "İlk turda Oğan’a verdim, 2. turda geçersiz oy kullandım” dediği sandıktan 2. turda geçersiz oy olmadığı ortaya çıktı.

CHP’den istifa ettiğini canlı yayında açıklayan Şener, katıldığı bir televizyon programında da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini, 14 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'a oy verdiğini, 28 Mayıs'taki ikinci tur seçimlerinde ise geçersiz oy kullandığını söylemişti.

Şener'in bu açıklamalarının üzerine gazeteci Barış Pehlivan'dan çarpıcı bir paylaşım geldi.

Pehlivan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Abdüllatif Şener'in oy kullandığı sandıktan çıkan oylara ilişkin tutanağı paylaşarak, "Edindiğim bilgiye göre, Şener oyunu ailesiyle birlikte Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı. Sandık numarası ise 4090. 4090 numaralı sandıkta görevli CHP müşahidi ile görüştüm. Kendisi Şener’in ikinci turda o sandıkta oy kullandığına tanık olduğunu belirtti.

Ve ikinci turdaki o sandıktaki tutanakları inceledim. Buna göre, o sandıkta toplam 321 seçmen oy kullanmış. Sanıktan 57 oy Recep Tayyip Erdoğan’a, 264 oy ise Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkmış.
Asıl çarpıcı olan ise şu: Sandıktan hiç geçersiz oy çıkmamış"
dedi.

"ERDOĞAN'A OY VERDİĞİ KANISINI GÜÇLENDİRİYOR"

"Pehlivan paylaşımının devamında, "Yani, Şener iddia ettiği gibi geçersiz oy kullanmamış. O sırada CHP’den istifa ettiği ve ilk turda Sinan Oğan’a oy verdiği düşünülürse, Abdüllatif Şener’in ikinci turda Erdoğan’a oy verdiği kanısını güçlendiriyor.

Kaldı ki, aynı sandıkta birinci turda çıkan 11 Sinan Oğan oyunun hepsinin Recep Tayyip Erdoğan’a gittiği de gözlemleniyor. Bu son duruma dair Şener’i aradım, mesaj da attım ancak ulaşamadım. İşte Abdüllatif Şener’in oy kullandığı sandığa dair 28 Mayıs tarihli sonuç tutanağı…

Editör: Yadigar Hanım