Türkiye’nin en büyük 5 özel bankasından biri olan Akbank, çalışma saatlerini esnetiyor. Akbank çalışanları ilk ayda saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışacak, banka çalışanları ile bu saat aralığı dışında hiç bir toplantı yapılmayacak. 

Konuyla ilgili Akbank İnsan ve Kültür bölümünden tüm çalışanlara gönderilen elektronik postada, "Esnek çalışma uygulamamızı hayata geçirdik ve ilk ayında 641 Akbanklı esnek çalışma saatleri ile birlikte ortak çalışma saatlerimizi de 10.00-17.00 olarak belirledik. Çalışma planlarımıza saygı duyuyor ve artık bu saat aralığı dışında toplantı yapmıyoruz" denildi.

Öte yandan yeni çalışma uygulamasına göre, Akbank çalışanları  belirlenen 3 farklı çalışma saatine geçecek şeklinde duyurular yapılmıştı. Buna göre; "Bankanın personele gönderdiği yazıda, düzene dahil olacak olan bankacıların 08.00-17.00, 09.00-18.00 ve 10.00-19.00 saatleri arasında ki bir mesai saatini seçecekler" denmişti. 

Ayrıca banka söz konusu esnek çalışma modelini müşteri ile doğrudan temasta olan yani şubecilere uygulamayacak. Bankanın açıklamasına göre, hizmet kalitesinin devamı için şubeciler normal saatlerde çalışmaya devam edecek.

Bu çalışma grubuna dahil olan personelin genel müdürlük, evden çalışan ve bölge müdürlüğü çalışanlarından oluştuğu belirtiliyor.

Editör: Yadigar Hanım