AKP'nin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi açıkladığı milletvekili aday listesi Ordu'da tepkiyle karşılandı. Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 1. sıradan aday gösterilmesine tepki gösterdi.

Tomakin, tepkisini sosyal medya hesabından dile getirdi. Paylaşımında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek istifanın eşiğinde olduklarını ifade eden Tomakin, şunları söyledi:

“Yüzyılın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Genel Merkez tarafından ilan edildi ancak İl Başkanı olarak bulunduğum şehirde sorumluluğu üzerinde taşıyan birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ancak buradan seslenme şansım var çünkü sesimiz ulaştırılmıyor.

RİSKLERİ ÜSTLENMEK İSTEMİYORUM 

Ordu halkı aday listelerimize çok ciddi bir şekilde itiraz ediyor. 
 Ordu'da yapılmış bunca işlerin üzerinden böyle bir aday listesi ile milletimizin karşısına çıkmanın, seçim günü akşamı Ordu ilimizde milletvekili seçimlerinde yaşayabileceğimiz riskleri açıkçası üstlenmek istemiyorum. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanım, sesimizi duymanızı ve geldiğimiz noktada istifanın eşiğinde olduğumuzu arz ediyor, takdir ve talimatlarınızı bekliyoruz. Saygılarımla…”

Ordu'da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in 1. sırada bulunduğu milletvekili aday listesinde İbrahi̇m Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, İsa Yüksel, İsa Gül ve Samet Özdemir yer aldı.

Editör: Yadigar Hanım