AKP Sözcüsü Ömer Çelik, vergi düzenlemeleri hakkında spekülasyonlara karşı uyarılarda bulundu. Medyada yer alan 'belirli alanlara yeni vergiler getirilecek' şeklindeki haberlerin çoğunun spekülatif olduğunu belirten Çelik, bu tür iddiaların resmi açıklamalar olmadan dolaşıma sokulduğunu ve gerçek dışı olabileceğini ifade etti.

Özgür Özel’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı sözlerine Mansur Yavaş’tan yanıt! Özgür Özel’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı sözlerine Mansur Yavaş’tan yanıt!

Vergi adaletsizliğinin giderilmesi amacıyla yapılan taslak çalışmaların, her türlü öneriyi içerebileceğini, ancak son kararın siyasi iradenin takdirinde olduğunu vurguladı.

Çelik, vergi reform paketiyle ilgili olarak, ekonomi yönetiminin şeffaf bir program hazırladığını ve vergi adaletini sağlarken enflasyonist sonuçların ortaya çıkmamasına, üretim, istihdam ve ihracat süreçlerinin etkilenmemesine büyük önem verdiklerini söyledi.

Ayrıca, yurt dışı çıkış harcının artırılmasıyla ilgili spekülasyonlara da değinen Çelik, bu konuda son kararın verileceği toplantının henüz yapılmadığını belirtti.

Kaynak: Haber merkezi