AKP Diyarbakır Lice İlçe Teşkilatı'nın yönetim kurulu üyeleri toplu istifa etti. Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Seçim İşleri Başkanı İbrahim Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Garip Babür, Sosyal Politikalar Başkanı Mahfuz Ayık, Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Şitilay, Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Buğar, Ekonomi ve Engelli Birim Başkanı Kütbi Gözen’in ilçe yönetiminden istifa ettiklerini duyurdu.

“BAŞKANLIĞINI, MENFAAT TEMİN ETMEK AMACIYLA KULLANDI”

6 yönetici istifa gerekçesine mevcut ilçe başkanı Abdulhaluk Tuncay’ın parti çalışmalarında yer almadığını gösterdi. İstifa dilekçesinde, başkan Tuncay’ın göreve getirildikten sonra bir daha seçim çalışması yapmadığını, ikametinin Diyarbakır merkezde olduğunu, haftada bir gün ilçeye uğrayıp resmi kurumları ziyaret edip fotoğraf çektirdikten sonra ilçeden ayrıldığını belirtti. Üyelerin sürekli partiden istifa ettiğini belirten 6 yönetici, ilçe başkanının AKP kimliğini şahsi çıkar ve menfaat temin etmek amacıyla kullandığını ileri sürdü.

“VEBAL ALMAK İSTEMİYORUZ”

Bu bağlamda vebal almak istemiyoruz. Bu yüzden teşkilatımızı topladık. Daha fazla spekülasyona fırsat vermemek için istifa ettiğimizi belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Habererk Haber Merkezi