Yeni parti hazırlığındaki Yavuz Ağıralioğlu vitesi büyüttü Yeni parti hazırlığındaki Yavuz Ağıralioğlu vitesi büyüttü

İddiaya göre AKP yönetimi milletvekillerine sosyal medya paylaşımları yaparken dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre AKP yönetimi, milletvekillerinden yanlış anlaşılmaya müsait açıklama ve söylemlerden kaçınmalarını istedi.

"HASSAS OLUN" UYARISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘Şatafat, gösteriş ve kibir’ içeren davranışlarda çok hassas olduğuna dikkat çeken AKP kurmayları, milletvekillerinin bu konuda zaman zaman uyarıldığını hatırlattı. Son dönemdeki tartışmalar sebebiyle de milletvekillerine daha hassas olmalarını tavsiye ettiklerini ifade eden AKP yöneticileri “Hepimiz kamuoyu önünde olan insanlarız. Milletvekili arkadaşlarımıza daha dikkatli olmalarını söylüyoruz. Giyim kuşamdan yemeden içmeye, her konuda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.

"HER ADIMINIZ İZLENİYOR"

Grup yöneticilerinin milletvekillerinden, yaptıkları açıklamalardan, kullandıkları dil ve söyleme kadar her alanda özenli olmalarını istediği belirtildi. Milletvekillerine, grup yönetimi tarafından, “Herkes şu anda sizi izliyor. O sebeple attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Siz samimi olsanız bile, yanlış algılanacaktır. Bu sebeple çok özenli olun. İstenmeyen sonuçlara yol açacak davranışlardan kaçının” uyarısında bulunuldu.

AKP İzmir milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monako Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşmasının ardından AKP’de kriz başlamıştı.

Editör: Habererk Haber Merkezi