Nevşehir’de konuşma yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusuna, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim. Kadından imam olmaz. Cumhurbaşkanı aynı zamanda imamlık yapmak durumunda olduğu için ben aday değilim” diyerek cevap verdi.

2018 YILINDA ADAY OLDUĞUNU UNUTTU!

Meral Akşener, 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmuştu. 4 yıl önce aday olduğunu unutan Akşener, Türkiye Cumhuriyeti'nin bânisi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk kadınına verdiği değeri de unutmuşa benziyor. 

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA GECİKMEDİ

İyi Parti basın danışmanı Murat İde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Değerli meslektaşlarım; İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral AKŞENER, bugün Nevşehir İl Merkezi'ndeki esnaf ziyaretinde, işyeri sahibinin verdiği bir örnek üzerine, Türkiye'de "Geçmişte yaşanan bir polemiğe" gönderme yaparak, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda eleştirel bir değerlendirmede bulundu. Bir Haber Ajansı'na çalışan yerel muhabir, 1994 yılındaki polemiği bilmediğinden, aslında ironik bir değerlendirmeyi gerçek sanarak, Sayın Genel Başkanımızın "Kadından imam olmayacağı için aday değilim" dediği iddiasıyla haberleştirdi. Söz konusu ajansın haberi geri çektiğini dikkatinize sunarak, yapılacak haberlerde bir yanlışa mahal verilmemesi için, dialogun görüntüsünü paylaşıyor, iyi çalışmalar diliyoruz.

Editör: Habererk Haber Merkezi