İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Milletvekili adayı Koray Aydın'ın seçim koordinasyon merkezi açılışında konuştu.

Akşener, "Eğer bugün burada kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla Sayın Koray Aydın bakanımızın seçim koordinasyon merkezini açmak için toplanmışsak, neredeyse bu bir miting haline dönmüşse bunun anlamı şudur; İYİ Parti tek başına birinci parti olarak bu seçimden çıkacak demektir" ifadelerine yer verdi.

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Biz yeni kurulmuş bir partiyiz. 2017'de pek çok zorluğa, iftiraya, engellemeye uğrayarak ve buna direnerek hayatta kalmış, üçüncü seçimine giren yeni kurulmuş bir partiyiz. Bu partiyi oluşturan üyesinden yöneticisine herkesin uzun bir siyasi mücadele geçmişi var. Bu partinin en büyük özelliği, her bir gönüldaşımızın bir hissesinin olduğu bir alan olmasıdır. Benim sahip olduğum bir hisse ile herhangi bir üyenin hissesi aynıdır. Zaman zaman oluşan hatalardan ders çıkaran, öğrenen bir organizasyon olarak tarif ettiğimiz bir partidir İYİ Parti. 2018'de eğer biz o seçime girmemiş olsaydık AK Parti'nin ve paydaşlarının Meclis'teki çoğunluğu bitmiş olmazdı. Bizim grubumuz olmasaydı AK Parti Anayasa'yı değiştirecek çoğunluğu elde ederdi. 

31 Mart'a giderken CHP'ye biz bir teklifte bulunduk ve bunun sonucu olarak 11 büyükşehir alındı ve en önemlisi İstanbul ve Ankara gitti. Yani Millet İttifakı'nın iki büyükşehri kazanmasının fikir babası Koray Aydın'dır, eylemi yapan da biziz."

(HABER MERKEZİ)

Editör: Ali Özyiğit