İSTANBUL, (DHA) - Yaman Cerrahi Tıp Merkezi hekimlerinden Dr. Saltuk Kendir ameliyatsız estetikte geliştirdiği Turkishlift (boyun ve gıdı germe) ve Doublefrenchaskı (yüz germe) yöntemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Dr. Kendir, "Ameliyatsız medikal estetik yöntemlerinin popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Dünyada ameliyatsız medikal estetik için birçok farklı yöntem ve uygulama mevcut. Bütün bu uygulamaların ortak noktası, kişilerin asla bıçak altına yatmak zorunda kalmaması ve iz kalma riskinin bulunmamasıdır. Ameliyatsız yöntemlerin yaygınlaşması estetiğe olan talebi artırdı" dedi.

"BU YÖNTEMLER TAMAMEN AMELİYAT İPLERİ KULLANILARAK YAPILIYOR"

Dr. Kendir, “Yaşlanmaya bağlı olarak her insanın cildinde zamanla bazı değişimler meydana gelir. Bu durum insanların aynaya baktığında kendilerini mutsuz hissetmesine sebep oluyor. Haliyle insanlar da bir arayış içerisine girip bu problemi çözmek istiyor. Ameliyat olmak ise pek çok kişi için hala uzak bir seçenekken, ameliyatsız işlemler ise bu noktada kurtarıcı rolü üstleniyor. Ameliyat olmadan da daha genç görünmek isteyen kişiler için iki yeni yöntem geliştirerek dünya çapında ilke imza attım. Biri ameliyatsız boyun ve gıdı germek için yaptığımız Turkishlift, diğeri ise yüzdeki kaş düşüklüğünü, burun çizgilerini ve ağız kenarı çizgileri gidermek için yeni bir teknik 'doublefrenchaskı'. Bu yöntemler tamamen ameliyat ipleri kullanılarak yapılıyor. Yarı cerrahi olduğu için ameliyat masasına yatmadan uygulanabiliyor. Ayrıca vurgulamak isterim ki doublefrenchaskı yönteminin kullanım hakkı tamamen bana ait" ifadelerini kullandı.

EĞİTİM VEREREK YÖNTEMLERİNİ MESLEKTAŞLARIYLA PAYLAŞIYOR

Dr. Kendir, “Şu ana kadar 25  doktor arkadaşa da bu yöntemin eğitimini verdim. Özellikle internet mecralarında araştırma yapıldığında kalıcı yüz germe işlemi yapıldığı iddia ediliyor. Fakat buradan medikal estetik yaptıracak kişileri uyarmak isterim, yüz germe işleminin kalıcısı yoktur ve bu germe işlemi ortalama 4-5 yıl kendini koruyor. Elbette kişisel faktörler, beslenme tercihleri gibi etkenlere bağlı olarak bu süre bir miktar uzayabilir veya kısalabilir."

“AMELİYATSIZ YAPILAN İŞLEMLERDE İZ KALMAZ"

İnsanların ameliyatsız medikal estetik yöntemlerini tercih etmesine dair önemli noktalara değinen Dr. Saltuk Kendir, “Kişiler ameliyat olduğunda kesik izi kalma ihtimalini göze almak gerekiyor. Elbette herkeste bu iz kalmaz, iz kalma ihtimali kişinin cildine bağlıdır. Fakat bazı kişiler, bu risk sebebiyle medikal estetik yaptırmaya mesafeli yaklaşıyor. Ameliyatsız olarak yapılan işlemler ise iz kalma ihtimalini tamamen ortadan kaldırıyor. İnsanlar da kesik izi ihtimali olmadığı için bu yöntemi sıkça tercih ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: dha