Erzurum'da 14 ton dinamit yüklü kamyon yola devrildi: 2 ölü

Erzurum'un İspir ilçesinde, sürücüsünün  kontrolünden çıkan 14 ton patlayıcı yüklü kamyon yol kenarına devrildi. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken, yola saçılan patlayıcılar ise bomba imha uzmanlarınca toplandı.

banner311
Erzurum'da  14 ton dinamit yüklü kamyon  yola devrildi: 2 ölü

Pazaryolu ilçesi yönüne giden ve sürücüsü henüz belirlenemeyen dinamit yüklü kamyon, Erzurum-Rize kara yolunda Özbağ Mahallesi'ndeki Yukarı Özbağ Tünelleri mevkisinde yoldan çıkıp şarampole devrildi.

DİNAMİTLER ÇEVREYE YAYILDI

Kamyondaki Turgut Çetin ile amcası Kenan Çetin  hayatını kaybetti. Kamyonda taşınan dinamit paketleri çevreye dağıldı.Kaza alanına çok sayıda polis, sağlık, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekibi sevk edildi. Polis ve AFAD ekipleri, bölgede güvenlik tedbirleri alıp çevreye dağılan dinamitleri toplama ve aracı kaldırma çalışmalarına başladı.

4 TON DİNAMİT

Eskişehir'den gelen kamyonda yaklaşık 4 ton dinamit, dinamitler için kullanılan 10 ton 300 kilogram jel ile kilometrelerce uzunluğunda kablo bulunduğu öğrenildi.

Kamyonun dinamit ve diğer malzemeleri bölgedeki yol ve tünel çalışmalarında kullanılmak üzere Eskişehir'den alıp Erzurum'un Pazaryolu ilçesindeki depoya aktarmak üzere yola çıktığı ve söz konusu depoya yaklaşık 35 kilometre kala kaza yaptığı belirtildi. Olay nedeniyle Erzurum-Rize kara yolu trafiğe kapatıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.