Topbaş'ın eski şoförüne yeğenine cinsel istismarda bulunmaktan dava açıldı

Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanı Kadir Topbaş’ın 15 yıl makam şoförü olarak görev yapan 45 yaşındaki Bülent E. hakkında yeğenine cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 12 yıldan 22 buçuk yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı ortaya çıktı.

Topbaş'ın eski şoförüne yeğenine cinsel istismarda bulunmaktan dava açıldı

 Beş aya yakın tutuklu kalan Bülent E. suçlamaları kabul etmeyerek aileler arasında husumet olduğunu, kendisine iftira atıldığını söyledi.

Diken'de Ali Yılmaz'ın haberi göre, iddianamede anlatılan ayrıntılar yer aldı. Buna Bülent E.’nin 14 yaşındaki yeğeni A.S.A., geçen yıl 30 Mayıs’ta rehber öğretmeniyle görüşmek istediğini söyledi. Çocuk başından geçenleri anlattı. Rehber öğretmen konuyu hızla okul müdürlüğüne iletti. Okul müdürlüğü de zaman geçirmeden durumu emniyete bildirdi. Polis ekipleri 31 Mayıs günü A.S.A.’yı Çocuk İzleme Merkezi’ne götürdü. A.S.A. burada sosyal hizmet uzmanına da başında geçenleri anlattı.

BEŞ AYA YAKIN TUTUKLU KALDI

A.S.A.’nın, Çocuk İzleme Merkezi’nde alınan ifadesi sonrası Bakırköy başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma devam ederken Bülent E. hakkında 23 Ekim 2018’de tutuklama kararı verildi. Savcılık, tutuklama kararında iki hafta kadar sonra hazırladığı iddianamesini mahkemeye sundu. İddianamede A.S.A.’nın 2016 ve 2017’de iki kez dayısının cinsel istismarına uğradığına dair ayrıntılı ifadesine yer verildi.

SAVUNMASI 'İFTİRA' OLDU 

Ağır ceza mahkemesinde görülen ilk duruşmada savunmasını yapan Bülent E. ise suçlamaları kabul etmedi. E. savunmasında şunları dile getirdi: “Mağdure benim ablamın kızıdır. Ablam S. ile eşi Z. geçinemedikleri için uzun süre önce boşanmışlardı. Çocukları, babaları ile birlikte yaşamak zorunda kaldılar. Ben de hem çocuklarına hem ablama destek olmaya çalışıyordum.”
Aileler arasında yaşanan husumet nedeni ile yeğenlerinin evlerine gelmediğini öne süren Bülent E, “Hakkımdaki bu isnatların, ablamın ve mağdurenin ablası N.’nın yönlendirmesiyle mağdure tarafından dile getirildiğini düşünüyorum. Ablam ile aramızda devam eden mal paylaşımından kaynaklı darp iddiasına dayalı ceza davaları da vardır” diye konuştu. Bülent E.’nin avukatları ise A.S.A.’nın ifadelerinin çelişkili olduğunu, olayın olduğu iddia edilen tarihlerin karıştırıldığını iddia etti.

PSİKOLOJİSİ BOZULDU   

İlk duruşmada söz alan A.S.A.’nın ablası F. A. ise şunları kaydetti: “Bahçelievler’e taşındıktan sonra dayım ile çok yakın oturuyorduk. Aynı bahçeyle bakan binalardaydık. Kız kardeşim burada psikolojik rahatsızlık yaşamaya başladı. Bu olaylar ortaya çıkıncı rahatsızlıkların dayımı burada daha sık görmesinden kaynaklandığını anladık. Olayı öğrendikten sonra geçmişe yönelik olarak düşündüğümde mağdur kardeşimin dayımdan uzak durmaya çalıştığını, bir keresine kısa eşofmanlı iken yanına gitmesi gerektiğinde uzun eşofman giydiğini, ortamlarda dayımdan bulunduğu yerlerden uzaklaştığını hatırlayıp fark ettim.”

MAHKEME RAPOR TALEP ETTİ  

Mahkeme tarafları dinledikten sonra tutuklu sanık Bülent E. için tahliye kararı verdi. Mahkeme ayrıca A.S.A.’nın psikolojik tedavi gördüğü hastaneden kayıtların alınmasına, A.’nın Adli Tıp Kurumu’na sevk edilerek cinsel istismar yönünden rapor alınmasına karar verdi.

15 YIL TOPBAŞ'IN ŞOFÖRLÜĞÜNÜ YAPTI 

Bülent E., Topbaş’ın iki yıl önceki istifasına kadar makam şoförü olarak görev yaptı. Bülent E.’, İBB’den önce de Topbaş’ın Beyoğlu belediye başkanlığı döneminde iki yıl makam şoförlüğünü yaptı. Bülent E. böylece 15 yıl boyunca Topbaş’ın makam şoförü olarak çalıştı. Bülent E., geçen yılki hakimlik sorgusunda halen İBB’de şoför olarak çalıştığını kaydetmişti.

YORUM EKLE