Ülkü Ocakları Başkanı Sabıkalı CHP'li belediye çalışanını vurdu

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde belediye işçisi Özcan Yılmaz görevli olduğu kum şantiyesinde, yine belediye personeli ve aynı zamanda Alaşehir Ülkü Ocakları başkanlığı yapan Uğur Güzel tarafından silahla yaralandı.

Ülkü Ocakları Başkanı Sabıkalı CHP'li  belediye çalışanını  vurdu

Sol dizinden ve baldırından iki kurşun yarası alan ve hayati tehlikesi bulunmayan Özcan Yılmaz, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi altına alındı.

Alaşehir Ülkü Ocakları başkanı Uğur Güzel ise suç aletiyle birlikte polislere teslim oldu.

Olay dün saat 17.30 sıralarında yaşandı.

İddiaya göre kamyon şoförlüğü yapan Alaşehir Ülkü Ocakları başkanı Uğur Güzel şantiyeden çıkışı esnasında çıkış imzası atmaya girdi.

Bu sırada şantiye ofisinde bulunan Özcan Yılmaz, Uğur Güzel'in ifadesine göre kendisini tahrik edici ve küfürlü sözler söylemesi üzerine arabasında taşıdığı silahla iki el ateş etti.

Özcan Yılmaz ise ifadesinde, U.G.'ye 'Seni bir haftadır, burada görmüyorum' dedikten sonra kendisine sinirlenerek ateş ettiğini iddia etti.

Polise teslim olan Uğur Güzel çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Mahkeme serbest bıraktı

Bugün adliyeye çıkarılan Uğur Güzel, savunmasında Özcan Yılmaz'ın yerel seçimler sonrası işe girdiğini o tarihten bu yana eski dönemden çalışmaya devam eden işçilere ve kendisine hakaret ve tehditlerde bulunduğunu Cumhurbaşkanına, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanına ve cumhur ittifakına oy veren kişilere devamlı suretle küfür, hakaret ve tehditlerde bulunduğunu, olay günü yine aynı şekilde hakaretlerde bulunarak üzerine saldırdığını bu aşamada yaralama olayının gerçekleştiğini, kendisinin sabıkasız olduğunu ancak karşı tarafın bir çok sabıkası olduğunu yine gerçekleşen olay sebebiyle üzgün olduğunu beyan etti.

Savcılık adlı kontrol hükümleri uygulanması talebiyle Uğur Güzel'i sulh ceza mahkemesine sevk etti.

Mahkeme bu talebi reddederek Uğur Güzel'in serbest bırakılmasına karar verdi.

BELEDİYE BAŞKANI SABIKALI İÇİN KENDİNİ PARALADI

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Özcan Yılmaz, belediyemize iş ve işçi bulma kurulu tarafından hükümlü kadrosundan, kura sonucu işe başlamış bir personeldir. Hükümlü kadrosunda personel çalıştırmak zorundayız. İŞKUR'a taleplerimiz sonucu, İŞKUR'a müracaat eden hükümlüler arasından Noter huzurunda kura ile belirlenerek, işe başlayan bir personeldir. Uğur Güzel de belediyemiz kadrosunda bir personelimizdir. Ancak hiçbir şekilde işe silahla gelmesi veya silah taşımasını tasvip etmiyoruz. Yapılan saldırı ne amaçla olursa olsun doğru değildir.

Rantı bitirdik ve biz yılmayacağız. Üzülerek söylüyorum ki, yine bir şehir eşkiyalığı ile karşı karşıya kaldık. Belediye işçimiz Özcan Yılmaz, görevi başındayken Belediyenin memur kadrosunda bulunan ve aynı zamanda Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı İlçe Başkanı Uğur Güzel isimli şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Öncelikle bu saldırının kişisel bir husumetten kaynaklanmadığının altını çizmek istiyorum. Hepiniz hatırlayacaksınız seçim öncesi propaganda döneminde belirli şahıslar tarafından çeşitli saldırılara uğradık." dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında Ege Bölgesinde bulunan 30 Belediye Başkanı ile yapılan haftalık görüşmede söz alan CHP'li Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, olayı Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na şöyle anlattı;

Personelimizle ilgili bir olumsuz gelişme oldu. Gençlik kollarımızda da görevli olan bir belediye personelimiz silahlı saldırıya uğradı. Silahlı saldırıyı yapan kişi ise Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı.

Daha önce de bildiğiniz gibi Belediye Başkan Yardımcımız Halil Koç’a saldırı olmuş ve kolu kırılmıştı. Seçim döneminde de şahsım ve arkadaşlarım olmak üzere bir çok saldırıya uğradık.

Arabalarımızın lastikleri kesildi. Seçim arabalarımıza saldırıldı. Bildiğiniz gibi Alaşehir zor yerlerden birisi. Tarihte ilk defa aldık 70 yıl sonra. Tek partili rejimde ilk kez seçimi kazandık.

Daha öncesinde de 20 yıldır MHP iktidarındaydı Alaşehir. Bu kişilerin yaptıkları saldırılar bizim doğru yolda olduğumuzu, hizmet getiremez diyenlerin yanıldığını, çekemediğini gösteriyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Yaralanan personelinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, gözlerinden öpüyorum'' dedi.

CHP'LİLER KINAMA MESAJLARI YAYINLADI

Alaşehir Belediyesi'nde yaşanan olayın ardından CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel sosyal medyadan olayı kınadı.

CHP'li Özel twitterda yayınladığı mesajda, “Manisa Alaşehir'de belediye emekçimiz Özcan Yılmaz'ın silahlı saldırıya uğramasını kınıyoruz. Ne olursa olsun halkımız için sosyal belediyecilik yapmaya, vatandaşımızın refahı için gece gündüz çalışmaya, tüm provokasyonları boşa çıkarmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

“BASKIDAN KORKMADAN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban da, Alaşehir Belediyesi'nde yaşanan olayı kınadıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı;

Alaşehir'de yaşanan talihsiz olay nedeniyle üzüntülüyüz. Ülkü ocakları başkanın belediyede çalışan parti üyemiz Özcan Yılmaz silahla yaralamasını şiddetle kınıyoruz.

Bu yaklaşımları ve anlayışları doğru bulmuyoruz. CHP olarak hiçbir baskıdan ve saldırıdan yılmadan korkmadan yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık ve demokrasi yoludur.

YORUM EKLE