Trabzon'da, Arap bir turisti darp eden bir kişi, olayın ardından Atatürk'e ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya hakaret içeren mesajlar paylaşmıştı.

Atatürk'e hakaretin meydana gelmesinin ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Abdülaziz E. Alhajri adlı kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ilan etmişti.

Alhajiri bu açıklamanın ardından Yerlikaya'yı hedef alarak "Benim adım Abdulaziz Dhuwaihi bin Rumaih Al-Hajri. Biz ırkçılığı, bir Kuveyt vatandaşına saldırınızı kınıyoruz, siz ise dinimize, Peygamberimize, devletimize, şeyhlerimize hakaret ediyorsunuz, İçişleri Bakanı olduğunuz için sizden korkacağımı mı sanıyorsunuz? Ayakkabımı ağzına sokarsan kişisel bilgilerini ifşa ederek sana dava açarım, seni barbar p*ç.” ifadesini kullanmıştı.

İYİ Parti sözcüsü Zorlu da Kuveytli yazar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Kürşad Zorlu bugün yaptığı açıklamada, tutuklama kararı verildiğini duyurdu.

Zorlu, "18/09/2023 tarihinde Kuveytli sözde gazeteci Abdülaziz E. Alhajri hakkında avukatlarımız aracılığıyla yaptığım şikayet kapsamında az önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından verilen bilgiye göre şüpheli hakkında 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştır. Buna ek olarak şüphelinin yurtdışında olması sebebiyle tutuklanması beklenmeden, Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davası açılacağı bilgisi de verilmiştir. Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, Türk vatandaşlığı bizim için dolar yeşili değil, kan kırmızısıdır. Buna karşı duranlarla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz." Açıklamasında bulundu.

zorlu tweet

Editör: Habererk Haber Merkezi