MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti; ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Birlik üyeleri için "Doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlar" dedi.
 

Konya’da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın görev başında bir hasta yakınının silahlı saldırısına uğraması sonucu hayatını kaybetmesi sonrası Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve çeşitli meslek örgütlerinin sağlıkta şiddete karşı düzenlediği protestolara değinen Bahçeli, şunları söyledi: 

"En son olarak bir doktor kardeşimizin hayatını kaybetti, büyük bir üzüntü içinde olmamız gerekirken, sözde meslek grupları toplumsal kargaşa yaratmak ve siyasi iktidarı istifaya davet ederek, zillet ittifakının yandaşları gibi hareket etmişlerdir. Bunlar ülkemizin hayrına değildir.

Şehitlerimiz varken, Türkiye'de şiddetten yararlanarak, bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere şiddeti nasıl önlememiz gerektiğine dair milletimizi aydınlatma çabaları varken, Türkiye'nin her yerinde 50-60 kişiyi geçmeyen kişilerle, polisimizle çatışmak kimsenin hakkı değildir." 

'TTB KAPATILMALIDIR'
Bahçeli, "3-5 ne idüğü belirsiz, kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her zaman söylüyorum; TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimiz yeni bir organizasyona gitmelidir. Bir avuç ne idüğü belirsiz doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmalıdır." ifadelerini kullandı.

Sizce Devlet Bahçeli haklı mı? Açıklamasını doğru buluyor musunuz? Bahçeli'nin bu görüşünü destekliyor musunuz? Görüşlerinizi haberimizde yorumlarınıza bekliyoruz..

Editör: Umut ACAR