İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütüne yönelik Eren Abluka-15 Narko-Terör Operasyonu’nu başlattı. Lice’de bin 165 personelin katıldığı operasyonun ilk gününde 1 ton esrar, 2 milyon 144 bin kök kenevir ele geçirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Operasyonları, inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Diyarbakır’da Narko-Terör operasyonu başlattı.

75 OPERASYONEL TİM GÖREV ALIYOR

Eren Abluka-15 Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik Narko-Terör Operasyonu'na bin 165 personel katılıyor.

Operasyonda, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Komando Operasyon (JOPER), Jandarma Özel Harekât (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan 75 operasyonel tim görev alıyor.

Korkutan orman yangını Korkutan orman yangını

989 KİLOGRAM TOZ ESRAR VE 2 MİLYON 144 BİN KÖK KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonun ilk gününde, Lice ilçesi Bağlan ve Yalaza Mahalleleri kırsalında, çalılık ve ağaçlık alana gizlenen 136 nokta tespit edildi.

Noktalarda yapılan arama sonucunda; 3 adet AK-47 piyade tüfeği, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan 20 kilogram amonyum nitrat, 989 kilogram toz esrar, 62 kilogram kubar esrar, 2 milyon 144 bin 570 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Uyuşturucunun da terörün de kökü kuruyacak. Eren Abluka 15 Narko Terör Lice’de başladı. 1 ton esrar, 2 milyon 144 bin kök kenevir ele geçirildi. Jandarmamız; terör örgütüne de terörün finansmanına da uyuşturucu ve gelirine de aman vermiyor. Allah ayağınıza taş değdirmesin.”