Mikail BIYIKLI - Feridun AÇIKGÖZ/İSTANBUL,(DHA)- AK Parti Esenler İlçe teşkilatına ziyarete gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun makam aracı TOGG'u vatandaşlar meraklı gözlerle inceledi. 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Esenler İlçe teşkilatını ziyaret etti. Soylu, TOGG marka makam aracıyla ilçe binasına geldi. 
TOGG çevredekiler yoğun ilgi gösterdi. Kimi fotoğraf çektirdi, kimi ise araca bindi. Haşim Özkan da bebeğiyle TOGG'a bindi. Bakan Soylu yoğun ilgiliye kayıtsız kalmayarak TOGG önünde vatandaşlarla selfie yaptı. Makam aracının şoför koltuğuna da geçen Soylu, bir vatandaşın Fransa'da bulunan yakını ile görüntülü telefon konuşması yaptı.
Daha sonra açıklama yapan Süleyman Soylu, "Bu milletin arabası ve her gittiğimiz yerde milletin heyecanını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinin ortaya koyduğu irade nasıl bir sonuçla tecelli ediyor burada görülüyor. Bu daha başlangıcı, Türkiye yüzyılın'da böyle daha çok yerli ve milli arabalarımız olacak. Yeter ki millet bu istikametinde devam etsin. Öteki diye oturmuyoruz, bizim ki diye oturuyoruz" diye konuştu. 
Soylu TOGG makam aracıyla ilçe binasından ayrıldı.  Bu arada Soylu'nun makam aracına 2 aylık bebeğiyle binen Haşim Özkan, "Evden TOGG'u görmeye geldik. Kendi arabamız üretildiği için çok mutluyuz. İnşallah daha üst modelleri gelir. Allah nasip ederse almayı düşünüyoruz" dedi. 

(FOTOĞRAF)
 

Kaynak: dha