Deprem bu kez de Bingöl'de meydana geldi. AFAD, Bingöl'ün Solhan ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre; saat 07.57'de merkez üssü Bingöl'ün Solhan ilçesi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Yerin 13.29 kilometre derinliğinde gerçekleşen depremde şu ana kadar bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtildi.

BINGOL'UN SOLHAN ILCESINDE 4.2 BUYUKLUGUNDE DEPREM MEYDANA GELDI. FOTO: AZIZ ONAL/BINGOL,(DHA)

HATAY'DA 4.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM 

AFAD, Hatay'ın Payas ilçesinde de Akdeniz açıklarında Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

AFA'dan alınan bilgiye göre; saat 23.49'da merkez üssü Hatay'ın Payas ilçesi Akdeniz açıklarında 4.5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 5.39 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, çevre ilçelerde de hissedildi. Depremin herhangi bir olumsuzluğa yol açıp açmadığının tespiti için ekipler, çalışma başlattı. 

AFAD Başkanı Yunus Sezer, depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek, "İskenderun Körfezi’nde saat 23:49'da meydana gelen ve Hatay ilimizde de hissedilen 4,5 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız."

Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. 

DHA

Editör: Yadigar Hanım