Kripto para birimleri temmuz ayına hızlı başladı .Bitcoin 31 bin doları aşarak 14 ayın zirvesini gördü. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan kripto para platformu Gate.io Türkiye Araştırma Müdürü Sevcan Dedeoğlu, "ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu,BlackRock'ın Bitcoin tabanlı ilk borsa yatırım fonu başvurusunu reddetti.BlackRock tekrar başvuruda bulundu. Bu durum yatırımcıların ilgisini çektidedi.
   

Kripto para birimlerinde temmuz ayı hareketli başladı. CoinGecko verileri, Ethereum'un da 1.960 dolar eşiğini aşarak 2 bin dolarlık rekoruna yaklaştığını gösterdi.. İki haftadır artan nakit girişleri, toplamda 334 milyon doları buldu. Bu rakamın mevcut piyasalarda yönetilen dijital varlıkların yüzde 1'ine karşılık geldiğine dikkat çeken Dedeoğlu, “Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine nakit girişi SEC'in kripto para borsalarına yönelik müdahaleleri sebebiyle birkaç haftadır negatif seyrediyordu. ABD merkezli aracı kuruluşlardan Bernstein'in analistleri, spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylamasının güçlü bir olasılık olduğunu düşündüklerini ifade ediyor. Zira SEC vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF'lerine ve kaldıraç temelli vadeli işlem ETF'lerine halihazırda izin veriyor" ifadelerini kullandı. Bitcoin'e yönelik nakit girişinin 123 milyon doları bulduğu ve bu rakamın da toplam nakit girişinin yüzde 98'ine karşılık geldiği kaydedildi.
 
 Kripto para piyasaları da hem ekosistem içi, hem de makroekonomik gelişmelerden etkilenerek olumlu sinyaller veriyor. 10 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanında kripto para topluluğunu bir araya getiren ve bugün bin 700'ü aşkın kripto para birimine çeşitli araçlarla yatırım yapmayı olanaklı kılan Gate.io Türkiye olarak ''önümüzdeki günlerin tüm piyasalar için hareketli geçeceğine inanıyoruz."dedi

Editör: Habererk Com