Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından skandallarla gündemden  düşmeyen Kızılay'ın eski başkanı Kerem Kınık, istifa çağrılarına akulak tıkamış, seçimler yaklaşırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imasıyla istifa etmişti. Kınık'ın istifa etmesine rağmen hala Kızılay bünyesindeki 11 şirkette başkan olduğu ortaya çıktı.

İstifasını 12 Mayıs 2023'te veren Kerem Kınık, halen Kızılay Yatırım Holding Anonim Şirketi, Kızılay İçecek, Kızılay Çadır gibi toplam 11 şirketin yönetim kurulu başkanlığını devam ettiriyor. Öte yandan Kınık'ın İstanbul Ticaret Odası'nda 14 ayrı şirket kaydı bulunuyor. Şirketlerin 11'inin Kızılay bünyesindeki şirketler olduğu dikkat çekti. İşte o şirketler:

■ Kızılay Yatırım Holding A.Ş.

■ Kızılay İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

■ Kızılay Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.

■ Kızılay Sağlık A.Ş.

■ Kızılay Kültür ve Sanat Ticaret A.Ş.

■ Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.

■ Kızılay Sistem Yapı A.Ş.

■ Kızılay Bakım A.Ş.

■ Kızılay Lojistik A.Ş.

■ Kızılay Arge ve Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş.

■ Kızılay Biyomedikal Ürünler Ticaret A.Ş.

Kerem Kınık'ın faliyetleri “Her çeşit sağlık hizmetleri vermek üzere özel hastaneler, poliklinikler, laboratuvarlar, sağlık merkezleri ve tesisleri, sağlık kabinleri doğumevleri, diş ve protez tedavi merkezi kurmak, işletmek. İnsan sağlığına hizmet edecek hastane bünyesinde olmak üzere tanı ve tedavi merkezleri, fizyoterapi, rehabilitasyon üniteleri açmak, check-up merkezleri kurmak ve işletmek. Her türlü tıbbı yardım, muayene, sağlık ve hekimlik hizmetleri vermek ve organizasyonları sağlamak” olan UG Medical Services Sağlık Hizmetleri Şirketi'nde de ortaklığı bulunuyor.

Editör: Yadigar Hanım