OdaTV'de yer alan bilgilere göre, kendisini şifacı olarak tanıtan Endonezyalı Suradji aslında hayvancılıkla uğraşan sıradan bir insandı. Bir gün gördüğü rüya tüm hayatını değiştirdi. Rüyasında babasının hayaletinin ona mistik bir şifacı olmak için 70 kadının tükürüğünü içmesi gerektiği söylenmişti. Gördüğü rüyanın etkisinden kurtulamayan Suardji’nin hikayesi de artık tam anlamıyla burada başladı. 

HEM BÜYÜCÜ HEM ŞAMAN OLDU

İnsanları yavaş yavaş etkisi altına almaya başlayan Suradji bir anda köyün şamanı ve büyücüsü olmuş ve halk arasındaki ünü hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştı.

Genellikle kadınlar Suradji'ye ruhsal olarak rehberlik ve hayatlarını değiştirecek büyüler yapması için daha çekici görünmek, iyi bir eş bulmak, zengin olmak için gelmeye başlamıştı.

Suradji kadınları inandırdıkça gelen kitle de artıyordu… Kendisini büyücü ve şaman olarak tanıtan Suradji’ye gelen kadınlara göre tüm bu dilekleri Suradji'nin ruhsal gücü gerçekleştirecekti.

Büyücülükten ve şamanlıktan tamamen uzak olan Suradji ise bu durumu fırsata çevirmek için harekete geçti… Aklından babasını gördüğü rüyayı bir türlü çıkaramayan Suradji 70 kadının tükürüğünü içmenin yolunu bulmuş ve artık harekete geçmişti.

YARI BELLERİNE KADAR GÖMDÜ BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Gözünü hırs bürüyen Suradji'nin aklından çok daha kötü fikirler geçmeye çoktan başlamıştı. Suradji ilk olarak 11 yaşındaki kız çocuklarını hedef aldı. Halbuki rüyasında babası kimseyi öldürmesini söylememişti. Ancak Suradji’nin beklemek gibi bir niyeti de yoktu. 70 tane kadını bulmak belki de bir ömür sürecekti…

Suradji hedefine ulaşmak için kendisinden medet uman kadınları ritüel ve büyü bahanesiyle şeker kamışı tarlasına götürdü. Buradaki herkes Suradji'ye bir çukur kazması için yardım etti. Başlarına geleceklerden habersiz olan kadınlar aslında kendi mezarlarını kazmak için kürekleri ellerine çoktan almıştı…

Sahte büyücü kadınlara kazma eyleminin ritüelin bir parçası olduğunu söylüyor onlar da bundan hiç şüphe duymadan kazmaya devam ediyordu.
Belli bir kazma işleminden sonra Suradji hedefine daha da yaklaşıyordu. Belli bir derinlikten sonra sahte büyücü Suradji, kazdırdığı çukurlarda kadınları bellerine kadar gömüyor ve hareketsiz kaldıklarına ikna olduktan sonra kabloyla kadınları boğarak tükürüklerini içiyordu.

“BABAM ÖLDÜRMEMİ İSTEMEDİ”

Ülkede ölen kadınların aranması da artık bir önem taşımıyordu çünkü Suradji’nin ünü gün geçtikçe yayılmaya devam etti… Sahte büyücü katil Suradji bu taktiği kullanarak 1986 ile 1997 yılları arasında aralarında çocuklarında bulunduğu tam 42 kadını öldürdü. 

Hedefine yaklaşmak üzere olan Suradji’yi Nisan 1997'de 21 yaşındaki Sri Kemala Dewi'nin şeker kamışı tarlasında ölü bulunması ele verdi ve her şey tam tersine dönmeye başladı…

15 yaşında bir çiftçi, polise Dewi’yi üç gün önce Suradji'nin evine bıraktığını söyledi. Başta Suradji cinayetleri inkâr etti. Ancak polis Dewi'nin çantasını, elbisesini ve bileziğini Suradji’nin evinde buldu. Bundan sonra kaçacak bir yer bulamayan sahte büyücü tüm cinayetleri itiraf etti ve 42 ayrı cesedi ortaya çıkaran korkunç bir kazının gerçekleşmesine neden oldu. 

Polislere gördüğü rüyayı anlatan büyücü katil, "Babam insanları öldürmemi istemedi. Öldürmek için kendi inisiyatifimi kullandım. Bu yüzden bugüne kadar 42 kadını öldürdüm" diye kendisini savunsa da sahte büyücü 9 yıl sonra yakayı ele verdi.

Editör: Habererk Haber Merkezi