Ünlü fizikçi Prof. Dr. Celal Şengör, seçimde kime oy vereceğine ilişkin hakkında ortaya atılan iddialara cevap vererek oyunu kime vereceğini açıkladı.

Daha önce Prof. Dr. Şengör’e ait olduğu iddia edilen “4 adayın eğitimlerini inceledim, gözlerime inanamadım. Yahu bir tane aday var, adam doktora mezunu. Strateji, ekonomi, iktisat... Ne ararsan var. Deprem üzerine yaptığı çalışması var muazzam, hayran kaldım. 5 dil biliyormuş. Oğan Türkiye için bir şans” açıklama sosyal medyada gündem olmuş, Şengör'ün Sinan Oğan'a oy vereceği iddia edilmişti.

Bu açıklama üzerine Gazeteci Fatih Altaylı'yı arayarak, oyunu Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğini belirten Şengör, bu açıklamasını da Fatih Altaylı'dan duyurmasını istedi.

Altaylı, Şengör'ün bu isteğini Twitter'dan yaptığı paylaşımla açıkladı.

Fatih altaylı paylaşımında "Şimdi Celal Şengör aradı. Sosyal medyada oyunu Sinan Oğan’a vereceği şeklindeki paylaşımı görmüş ve çok sinirlenmiş. 'Oyumu Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğimi lütfen duyur. Oyum Kemal Bey'e' diye yazmamı rica etti. Geçen hafta da Canan Kaftancıoğlu’na sandık görevlilerinize kumanya yollayayım mı diye sormuştu." ifadelerine yer verdi.

Altaylı bu paylaşımının ardından Şengör’ün videolu mesajını paylaştı. Şengör, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Cumhurbaşkanlığı seçimi için Sinan Oğan Bey'i desteklediğim konusunda, Ötüken Belediyesi adı altında, benim bilmediğim bir kaynak tarafından bir yayın yapılmış. Bunun gerçekle hiçbir alakası yoktur. Yapılan düpedüz ahlaksızlıktır. Benim oyum Kemal Kılıçdaroğlu'nadır. Başından beri de böyleydi. Bugün de bunu halkımıza ilan etmek isterim” dedi.

Editör: Yadigar Hanım