Türkgün’ün haberine göre, CHP’li Adana Seyhan belediyesi yolsuzluk iddialarıyla gündeme geldi. Her birimde ayrı yolsuzluk döndüğü açığa çıkan Seyhan Belediyesi Gecekondu Fonunda bulunması gereken 3.313.152.80 lira parayı ise nereye harcadığını belgeleyemedi.

CHP’li Adana Seyhan belediyesi yolsuzluk iddialarıyla gündemi meşgul ediyor. Belediyenin her biriminde ayrı yolsuzluk dönerken harcanan paraların nereye ve hangi sebeple aktarıldığı belgelenemedi.

İcraat Yok Reklam Var!

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde Gecekondu Fonunda bulunması gereken 3.313.152.80 lira belediyenin farklı giderlerinde amacı dışında kullanılırken Basın ve Yayın Müdürlüğü’nden ise Hatay Radyo Televizyon adlı kuruluşa 30.267.00 TL para aktarıldığı tespit edildi. Ayrıca yine Basın ve Yayın Müdürlüğü’nün pandemi dönemine rağmen 665 bin liralık reklam ve tanıtım parası harcadığı görüldü.

Spor Faaliyeti Yok Harcama Var

Spor İşleri Müdürlüğü'nün 2020 yılında beklenen faaliyetleri yürütmediği halde harcadığı milyonlarca lirayı belgeleyemediği iddia edildi.

Belediye, Seyhan’da bulunan spor kulüplerine nakdi yardım yaparken Seyhan Belediye Spor’a ayrıcalık gösterdiği belirtildi. Ayrılan bütçenin yüzde 70’ni Seyhan Belediye Spor’a aktaran Spor Müdürlüğü’nün neden diğer 96 spor kulübünün hakkını gözetmediği ise cevapsız bir soru olarak kaldı.

Kullanılmayan Araca 138.924.00 TL Kira

Belediyenin İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından makam aracı olarak kiralanıp hiç kullanılmadığı halde 3 binek araca 6 aylık toplam 138.924.00 TL kiralama bedeli ödenmiş olması hem diğer müdürlüklerce hem de birim çalışanları tarafından dikkat çekti. Yine aynı birimin araç bakım ve bina bakım onarım giderlerinin olurundan çok olması da dikkatlerden kaçmadı. Özel iki firmaya doğrudan verilen ihale bedelleri de yine birimin aleyhine belgelendi.