Gündeme gelen ses kayıtlarının ardından istifa eden CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun yeni eşi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Tuba Torun, bu kez de düğün fotoğraflarını paylaşarak gündeme oldu. 

Torun, "Önemli olan yola devam etmek" dediği sosyal medya paylaşımından şu açıklamaları yaptı:

“Her şey olur, her şey büyür, her şey geçer, hayat kalır ya hani; hayat da koskocaman bir yer… Bulunduğumuz yerler hayatın küçük, pek küçücük bir tarafı… Her birimiz ne önemsiz ama ne kadar da önemliyiz.

“Muazzam, korkunç, olağanüstü, kahredici, şahane, tuhaf, inanılmaz!” dediğimiz her şey insan deneyimine, hayata dair. Her birimizin, kendisinin daha iyi bir versiyonuna ulaşmak için çıktığı bu yolda, deneyim, bize dair.

Hep denir ya; mesele düşmek değil kalkmayı bilmektir, diye. İşte; deneyim. Hayat, kalkıp yola devam etmek. Bilgelik, önemli olanın varılan noktaların değil, yol olduğunu bilmek. Sevmek, evet, emek vermek, karşılık beklemeden, iyilikle eylemek. İyilik, sevgiyle niyet etmek. Kötülük, sevgisizliğin acısını çıkarmak.

Sabır, olgunlukla kabullenmek, şans tanımak, hayata güvenmek. Ağlamak, canın yandığında koyvermekse, gülmek kendimize uzattığımız bir çiçek.. Nihayet hepsi bize, insana, hayata dair. Dedik ya; önemli olan yola devam etmek”

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı eşi, Twitter’da kendi adını taşıyan “Özge” ismiyle açtığı hesaptan, bir konuşma kaydı paylaşmıştı.

Özge Erdoğdu, Aykut Erdoğdu ile konuşmasını ve diyalog esnasında kendi görüntülerini içeren kaydı, “Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun la ilişkisini öğrendikten hemen sonra Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, ‘50 kişi ile yatmış’. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” demişti. 

Konuşma esnasında kendi görüntüsünün üçüncü bir kişi tarafından kaydedildiği anlaşılan kayıtta Özge Erdoğdu, Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun ile ilişkisi olduğu konusundaki iddialara verdiği yanıtları dinliyor. Kayıtta Erdoğdu, yardımcı olduğunu vurguladığı Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi’ne girmesi için beş kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını öne sürüyor. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için kendi adını listeye koymadığını anlatıyor.

Erdoğdu ve Torun ses kayıtlarında sonra partiden istifa ettiklerini açıklamıştı.

Editör: Yadigar Hanım