Liberal Demokrat Parti Onursal Başkanı Besim Tibuk ve İş İnsanı Besim Tibuk Youtube Kanalı olan Kanal Sebesti'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tibuk, dolar kurunun yükselmesine ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat'' sistemini açıklamasına değindi.

“ERDOĞAN FAİZ ARTIRDI”

Besim Tibuk, “'Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” sisteminin aslında örtülü bir faiz artırma olduğunu söyledi. Merkez Bankası'nın faiz artımasına karşı çıkan Erdoğan'ın kendisine bağlı seçmene söylediğinden dönmediğini göstermek için gizli faiz artırma yoluna başvurduğunu belirtti.

TİBUK'TAN BAKAN NEBATİ AÇIKLAMASI

Besim Tibuk, doların rekor üstüne rekor kırmasının ardından 11 TL'ye inmesi sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin ''dış güçler yok'' açıklamasının AKP'de hoş karşılanmadığını ifade etti. Çünkü Bakan Nebati'nin ''dış güçler yok'' sözünün, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın ''dış güçler saldırıyor'' teziyle ters düştüğünü belirtti. Bakan Nebati'nin bu söylemlerini devam etmesi durumunda Erdoğan'ın Bakan Nebati'yi görevden alabileceğinin altını çizdi. Tibuk, ayrıca Bakan Nebati'nin bu sözlerinin bilerek yandaş basında verilmediğini de söyledi.