İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, Çoğaltma, Satma,Depolama, Bulundurma ve Kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, çevrimiçi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında İstanbul merkezli 48 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 50 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinasyonunda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, Çevrimiçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında:

 Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma,

 Çoğaltma,

 Satma,

Depolama,

 Bulundurma ve Kullanma suçlarının önlenmesine yönelik,

 İstanbul merkezli Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak olmak üzere 48 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

 Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği tespit edildi. Operasyon kapsamında 50 şüpheli yakalandı. Tabanca ve çok sayıda dijital materyale el kondu. Operasyonu gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum En hassas olduğumuz konuların başında ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.ifadelerini kullandı

Ekran görüntüsü 2023-10-31 172352

Editör: Habererk Com