Cumhur İttifakının bileşenleri 2023 seçimlerindeki stratejisini belirledi. AKP ve MHP milletvekilleri seçim çalışmaları kapsamında sahada halkla bire bir görüşüyor.

Ekonomideki olumsuzluklar, yüksek enflasyon, işsizlik gibi nedenlerle kendisine mesafeli duran seçmene karşı sahada “terörle mücadelede” kozunu kullanacağı bildirilen Cumhur İttifakı milletvekilleri, bugüne kadar yapılan Fırat Kalkanı, Pençe Kaplan, Pençe Kilit, Zeytin Dalı, Barış Pınarı operasyonları olmak üzere terörle mücadelede Türkiye’nin elde ettiği başarıları anlatacak. Vekiller, 2023 seçimlerinin dış politika ve terörle mücadele kapsamında Türkiye açısından önemi ile ilgili de halkı bilgilendirecek.

HEDEF; CUMHURİYETİN 100. YILINDA TERÖRÜ BİTİRMEK

İktidar kanadı ayrıca sahada yurttaşlarla yaptığı temaslarda “terörü tamamen bitirme hedefini” anlatarak operasyonların bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği vurgusunu yapacak. Temel hedefin, cumhuriyetin 100. yılında “ülkedeki terör örgütü ile örgütün hem içeride hem de dışarıda temasını kesmek” olduğu da kaydediliyor.

EKONOMİK KRİZİN TÜM DÜNYADA GÖRÜLDÜĞÜ VURGUSU

Öte yandan iktidar kanadı, “seçimleri muhalefetin kazanması halinde gerek yurt içinde ve dışında yürütülen terörle mücadele operasyonlarının, gerekse dış politikada edinilen kazanımların sekteye uğrayacağı” iddiasını da kullanacak. Ekonomideki gelişmeler içinse iktidar, “özellikle salgınla birlikte tüm dünyada ekonomik krizlerin baş gösterdiği” tezi üzerinden saha çalışmaları yürütecek.

Erdoğan’ın, pazartesi günkü AKP MKYK toplantısında, “Ekonomi ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalarda atılacak adımlarımız henüz bitmedi. Yurttaşlarımızı enflasyona ezdirmemek için iktidar olarak her türlü çabayı göstereceğiz. Bakanlıklar da bu kapsamda çalışmalarına ara vermeden devam edecek.” dediği kaydediliyor.

Editör: Yadigar Hanım