Son olarak Konya Şehir Hastanesi'nde hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'nın ölümünün ardından yaptığı "İçkilerine laf ettirmeyen doktor arkadaşlar...", "Sizin gibi doktorlar olmaz olsun..." gibi hekimleri hedef alan paylaşımlarıyla gündeme gelen AKP'li Merve Kavakçı'nın kızı Mariam Kavakçı, son paylaşımında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı halife ilan etti.

Mariam Kavakçı, Instagram hesabından yaptığı “Halifemiz Erdoğan” paylaşımında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun afişinin bulunduğu fotoğrafa da çarpı işareti koydu. Kavakçı, Instagram hesabından yaptığı peş peşe paylaşımlarda “Din düşmanları, teröristler ve vatan hainleriyle yan yana duran kimseye hakkımız helal değil. Yok, olacaksınız hepiniz çok yakında. İyi ki varsın RTE.” ifadeleriyle kin ve nefret kustu.

DR. EKREM KARAKAYA'NIN ÖLÜMÜNDEN SONRA DOKTORLARI HEDEF ALMIŞTI

Mariam Kavakçı, Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın görevi başında katledilmesinin ardından Türkiye genelinde iki gün grev kararı alan sağlık emekçilerini  hedef almış, Instagram hesabından doktorları hedef alan paylaşımda "İçki, şiddet ve insan ölümlerinin önde gelen sebeplerinden olmasına rağmen içkilerine laf ettirmeyen doktor arkadaşlar masum hastaları mağdur ederek şiddeti protesto etmeye karar vermişler. Böyle yaparak ne değişecek acaba?" demişti.

Grev kararı nedeniyle kendisine ulaşan mağdurlar olduğunu iddia eden Kavakçı, "Ayıplıyorum böyle doktorları, Allah ıslah etsin" paylaşımı ile de Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) tepkisini çekmişti. Kavakçı, doktorlara tepkisini TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın da yer aldığı bir fotoğrafı #TTBkapatılsın etiketi ve "Bunlar doktorsa, sizin gibi doktorlar olmaz olsun" yorumuyla sürdürmüştü.

KAVAKÇILAR CUMHURBAŞKANLIĞI KADROSUNDA

Kuala Lumpur Büyükelçisi olan Merve Kavakçı'nın kızı olan Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak saray kadrosunda.

Merve Kavakçı’nın kız kardeşi Ravza Kavakçı ise AKP İstanbul Milletvekili.

Merve Kavakçı’nın diğer kız kardeşi Elif Kavakçı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın moda tasarımcısı.

Editör: Yadigar Hanım