İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olarak atanmasından sonra,Yerlikaya’nın yerine “Bu şehirde sapkın etkinliklerin yapılmasına müsaade etmem” diyerek LGBT’nin Gaziantep’te faaliyet yürütmesinin önüne geçen Vali Davut Gül, İstanbul Valiliği’ne atandı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından kararla ilgili yapılan paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi olarak Sayın Davut Gül'ü atamıştır” ifadeleri yer aldı.

Davut Gül 1974  Erzurum.Horasan doğumlu evli 2 çocuk babasıdır. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde bitirdi. Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.

Muğla – Kavaklıdere, İzmir – Kemalpaşa ilçesinde kaymakam vekilliği, İngiltere’de yurtdışı stajı, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra asaleten Kırklareli – Kofçaz Kaymakamı olarak atandı. 2003 – 2005 Şirvan Kaymakamlığı, 2005 – 2006 yıllarında Karaman Vali Yardımcılığı, 2006 – 2009 yıllarında Gürün Kaymakamı olarak görev yaptı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 2009 yılında Yılın Kaymakamı seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü’ne layık görüldü. Gördes ve Şarkışla Kaymakamlıklarının ardından 2015’te İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 09.06.2016 – 05.11.2018 tarihleri arasında Sivas Valisi olarak görev yaptı.
Son olarak,Gaziantep Valiliği görevini yapmakta olan Davut Gül, İstanbul Valiliği’ne atandı. 

Davut Gül sosyal medya hesabından  yaptığı açıklama ile Şehirlerin sultanı İstanbulumuza atanmamdan dolayı
Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Erdoğan’a şükranlarımı arz ederim.

İçişleri bakanımız Sn. Ali Yerlikaya’nın liderliğinde 16 milyon hemşehrimizin gönlünü fethetmek için durmadan, yorulmadan çalışacağız 

Allah mahçup etmesin…ifadelerini kullandı

Ekran görüntüsü 2023-06-06 074622

Editör: Habererk Com