Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'de gerçekleştirilen grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, milletvekillerini de azarladı.

Bazı vekillerin Genel Kurul görüşmelerine katılmadığını gören Erdoğan, "Üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum. Grubumuzun maalesef Genel Kurul’da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim. Bu beni ciddi manada üzmüştür. Değerli arkadaşlar bu millet kendi kasasından kendi kesesinden maaşı veriyor. Ve bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor. Ama Genel Kurul’da, yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa, ki dün böyle oldu. Bu millet hakkını sizlere helal etmez. Helal etmez." dedi.

"Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Çünkü bu sıradan bir olay değil" diyen Erdoğan, tepkisini şöyle dile getirdi:

"Eğer milletvekili adayı olmuşsan, arkadaş, burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Eğer hakkıyla görevini yerine getirmiyorsan bu millet sana hakkını helal etmez. Ve aldığınız maaşlar haramdır, haram. Bunu da böyle bilin."

Editör: Yadigar Hanım