Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin hayatlarını birleştirecek.

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın nişan yüzüklerini taktığı çift ilerleyen günlerde dünya evine girecek.

Eşinden 10 yıl önce boşanan Fuat Oktay'ın üç çocuğu bulunuyor. 

HÜMEYRA ŞAHİN KİMDİR?

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretim görevlisi Hümeyra Şahin İstanbul'da doğdu. Tam adı Havva Hümeyra Şahin'dir. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nden 1998 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi'nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yaptı. 2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu'nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi. Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı. Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayımlandı. Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında basıldı. Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı, Meridyen Derneği'nin başkanlığını yürüttü. Uzun süre Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Hâlen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yapmaktadır.

ANARŞİST HİKAYECİ

Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin sitesinde yer alan özgeçmişte Hümeyra Şahin için şu ifadeler yer aldı: 

"Hümeyra Şahin, Akşam gazetesindeki köşe yazılarıyla tanındı. Farklı ilgi alanlarının yansıdığı öykülerini Lacivert adını verdiği kitapta 2011 yılında bir araya getiren yazar, on yedi farklı hikâyede; bazen septik, bazen anarşist, bazen romantik, bazen mütevekkil bir çehre ile karşımıza çıkıyor. Kitap, bir yandan yazarının sezgilerini, tanıklıklarını, beklentilerini aktarırken, diğer yandan çağına dair memnuniyetsizlikleri okura sunmaktadır. Çelişkilerin zenginliğinden beslenen hikâyeler, kimi zaman tarihin katmanlarında, kimi zaman da yerkürenin genişliğinde, estetiğin iptila ettiği bir ölçü ve denge arayışında kıvamını bulur. Kitap, yer yer bir çocuğun gözünden geçmişin silik anlarını yaşadığımız çağın yitiklerinde parlatırken, okurunu; şehirlerin birbirine hiç benzemeyen sokaklarında yeni tanıklıklara davet eder. Şahin, Lacivert'te mizaçları ve meşrepleri ortak bir noktada buluşturan doğal insanlık hâllerini, toplumun aynasında gözler önüne sermektedir."

Oda Tv

Editör: Umut ACAR