Erdoğan'ın eski avukatı Faik Işık canlı yayını birbirine kattı: Işık: "Aynı partinin içindekiler farklı düşünebilir. Sonra 'O zaman benden değilsin' diyor. Lan S. git..."
faik ışık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski avukatı  katıldığı programda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na YSK üyelerine hakaret suçundan verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasını sert sözlerle eleştirdi 
FAİK IŞIK 'TAN KÜFÜRLÜ AYAR 
Faik Işık, Halk TV'de Perdenin Önü Arkası programına  uzaktan bağlanan adeta öfke patlaması yaşadı. Faik Işık, "Ecevit'ini de gördüm, Hasan Celal Güzel'ini de gördüm. Hepsiyle birebir konuştum da. Her birine ayrı saygım var. Hemfikir de olmamız gerekmez. Hemfikirde olursak, bak işte o zaman ahmağız, biliyor musun?" dedi.
Hepimiz hemfikir olursak, bu memlekette farklı düşünebilen adam yok zeka yok. Hayır arkadaşım öyle bir şey yok ya. Farklı düşüneceğiz. Aynı partinin içinden de farklı düşüneceğiz. 'E benim gibi düşünmedi'. Düşünmüyorum evet. 'Benden değilsin.' Si.. Sen kimsin ya! Büyük bir topluluğun içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.
SEDA SELEK GÜLDÜRDÜ.
Işık'ın küfretmesinin ardından stüdyoda hem gergin hem de komik anlar yaşandı. Korkusu yüzüne yansıyan programın moderatörü Seda Selek, "Faik bey ödüm koptu" dedi. Durumu kurtarmaya çalışan Seda Selek Işık'ın ettiği küfür için, "Selamlar demek istedi evet" ifadelerini kullanmak zorunda kaldı.
 İSMAİL SAYMAZ 'DAN 'MANİDAR' RTÜK VURGUSU
Araya giren programın konuklarından İsmail Saymaz'ın, "Herhalde RTÜK üyelerini tanıyordur kendisi. Eski, aynı siyasi gelenekten geliyor. Bizimle konunun ilgisi yok. RTÜK üyeleri dikkate alacaktır herhalde bu siyasi geçmişi" demesi dikkat çekti.

Editör: Bumin Kağan Muti