Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in "kız çocukları için ayrı okul" açıklamasına destek verdi. Destici, sadece okulla kalmayıp, her ile en az bir tane kadın hastanesi açılması gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, A Haber'de bazı velilerin kız çoçuklarının, erkek çocuklarla aynı ortamda bulunmaması için okula göndermediğini belirterek, kız çocukları için ayrı okul açabileceklerine yönelik açıklama yapmış, Tekin'in bu sözleri büyük tepki toplamıştı.

Bakan Tekin'in sözlerine gelen tepkilere karşı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den destek geldi.

Destici, sosyal medyada hesabından yaptığı paylaşımda "Milli Eğitim Bakanımızın kız çocuklarımız için müstakil okullar açılmasıyla ilgili önerisine tereddütsüz katılıyor ve destekliyorum" yorumunu yaptı.

Destici, şunları söyledi:

"Laiklik adı altında buna karşı çıkanların asıl niyetlerinin inanç-din düşmanlığı olduğunu biliyoruz. Binaenaleyh onların zırvalarına aldırmadan çalışmalar süratle başlatılarak önümüzdeki eğitim öğretim yılında hayata geçirilmelidir.

Okullarımızın hangi türde ve ne şekilde olacağına TBMM, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve hükümet, çocuklarımızın hangi okula gideceğine de aileleri ve kendileri karar verir. Gerisi lafügüzaf…"

NE OLMUŞTU?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin "Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum" söylemlerini gerekçe göstererek, "Şimdi benim Milli Eğitim olarak birincil hedefim ne? Kız çocuklarının okullaşması sağlamaktı. O zaman veliyi ikna etmek için biz, gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz, veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli" açıklamasında bulunmuştu.

Editör: Yadigar Hanım