ABDURRAHİM AKSOY: YAŞASIN ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİ

Bu arada TBMM Genel Kurulunda, grup başkanvekillerinin konuşmaları sırasında, basın locasında oturan DEVA Partisi kurucular kurulu listesinde yer alan Abdurrahim Aksoy, ayağa kalkarak "Yaşasın özgürlükçü demokrasi. Yaşasın demokratik Türkiye. Kahrolsun otokrasi." sloganları attı.

TBMM Başkanvekili Celal Adan, birleşime ara verdi. Daha sonra basın locasına gelen TBMM Koruma Daire Başkanı Ahmet Birtan Erol, Aksoy'u, "Genel Kurul kuralları gereği burada durmanız mümkün değil." diye uyararak kendisini Genel Kurul Salonu dışına davet etti.

İHRAÇ EDİLMEK İSTENEN MUSA MALİK YILDIRIM BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORDU!

DEVA Partisi, Kurucular Kurulu üyesi Musa Malik Yıldırım'ın kesin ihraç istemi ile Genel Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

İhraç edilsin diyenlerin başında bugün mecliste HDP sevgisi ile gündeme gelen Ali Babcan’ın partisi DEVA Partisi kurucular kurulu listesinde yer alan Abdurrahim Aksoy olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi Musa Malik Yıldırım çok sert bir açıklama ile savunma yapmayacağını açıklamış ve şu sözleri söylemişti "Demokrasi Ve Atılım Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına savunma yapmak, benim değil, suçluların işi olmalıdır dolayısıyla sizi ve size talimat veren iradeyi tanımıyorum...” dedi.

DEVA Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına hitaben yazdığı yazıda çok sert ifadeler kullanan Yıldırım “İhracımın istenmesinin sebebi Sayın Genel Başkan Ali Babacan’ın bir televizyon kanalında sarf ettiği sözlere verdiğim cevaptır. Nedir bu sözler?

Sayın Genel Başkan, Anayasanızın ilk dört maddesini tartışmanın zamanı olmadığını ama şartlar oluştuğunda tartışılabileceğini ifade etmiştir.

Yani, devletin adının, cumhuriyetin niteliklerinin, ülkenin bölünmez bütünlüğünün, dilinin, İstiklal Marşı’nın ve başkentinin Ankara oluşunun zamanı geldiğinde tartışılabileceğini söylediği sözler... Partimizin kurucusu olarak ben Musa Malik Yıldırım, bu dört maddenin tartışılabileceğini söylemenin bir disiplin suçu olduğuna inanırım ve Sayın Genel Başkan’ın bu sözlerini tekzib etmemesi durumunda Parti Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi ve savunmasının alınması gerektiğini düşünürüm”