Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye yönelik skandal sözler

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri’nden sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Türkiye’ye yönelik skandal sözler sarf etti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye yönelik skandal sözler

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri’nden sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Mısır ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'deki deniz sınırlarının belirlenmesine ilişkin münhasır ekonomik bölge anlaşmasını “uluslararası hukukun orman hukukuna karşı zaferi” olarak nitelendirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri’nden sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Twitter'dan paylaştığı mesajla Türkiye'yi hedef aldı.

Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Mısır ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'deki deniz sınırlarının belirlenmesine ilişkin münhasır ekonomik bölge anlaşmasını "uluslararası hukukun orman hukukuna karşı zaferi" olarak nitelendirdi.

Sputnik Türkiye’nin aktardıklarına göre Gargaş, Twitter hesabından şunları yazdı:

"Mısır ile Yunanistan arasındaki deniz sınırlarının belirlenmesi anlaşması, uluslararası hukukun orman hukukuna karşı bir zaferidir. Uluslararası hukuk sistemi, devletler arasındaki ilişkileri yöneten ve güvenlik ve barışı sağlayan sağlam bir temeldir.

Uygar ülkeler, uluslararası ilişkileri düzenleyen temeller nedeniyle siyasi ihlalleri meşrulaştıramazlar.”

YORUM EKLE