Destek için yedikleri yemeğin parasının yarısını devlet karşılayacak

İngiliz hükümeti restoranlara yardım için "Dışarda ye, Yardım et" isminde bir girişim başlattı. Plan kapsamında hükümet restoranların müşterilerine yaptığı yüzde 50 indirimi karşılayacak.

Destek için yedikleri yemeğin parasının yarısını  devlet karşılayacak

İngiltere restoranlara yardım için "Dışarda ye, Yardım et" isminde bir proje başlattı. Bu projeye kaydolan işletmeler müşterilerine yüzde 50 indirim yaparak restoranda yemek yemeleri için teşvik edecek. İşletmeler daha sonra bu parayı hükümetten geri alabilecek.

DW Türkçe'nin haberine göre müşteri başına 10 sterlin indirim ile sınırlandırılan plan, 3-31 Ağustos tarihleri arasında Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri tüm gün geçerli olacak.

Alkollü içeçekler ve hizmet bedeli plana dahil edilmedi. Müşterilerin indirimden bu süreç boyunca istedikleri kadar yararlanabilecekleri belirtildi.

SADECE PAKET SERVİS YAPANLAR HARİÇ

Projeye katılabilecek işletmelerin restoran dahilinde tüketilmek kaydıyla yemek satan, kendi yemek yeme alanı olan veya yemek alanını başka bir işletme ile paylaşan ve 7 Temmuz öncesinde gıda işletmesi olarak kayıtlı olan firmalar olacağı belirtildi.

Sadece paket ve ve ikram servisi yapan işletmelerle otellerin ve mobil gıda satışı yapan araçların bu hizmetten yararlanamayacağı belirtildi.

YORUM EKLE