Önce utanmadan yayınladılar sonra apor topar sildiler: Katil Ermeniler, yüzlerce sivili balistik füzeyle vurdu!

Ermenistan, işgal ettiği Dağlık Karabağ'da Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini Tochka-U tipi balistik füzelerle vurdu ve yüzlerce sivili hedef aldı.

Görüntüleri yayınlayan Ermeniler, tepkiler üzerine videoyu kaldırdı.

Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın Tochka-U kısa menzilli balistik füze fırlatması görüntülendi. Ermenistan daha önce bu iddiaları reddediyordu. Azerbaycan sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılarında, kullanılan balistik füzeler; nükleer, kimyasal, biyolojik başlık taşıyabilen uzun menzilli güdümlü veya güdümsüz olabiliyor.

Ermenistan, görüntülerin yayınlanmasının ardından gelen uluslararası tepkiler üzerine yayından kaldırıldı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamada Ermenilerin işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ordusuna karşı taktik balistik füze kullandığını duyurmuştu. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamada, "Daha önce, Ermeni Silahlı Kuvvetleri Tochka-U taktik füze sistemini kullandı. Füzelerden üçü, düşman askeri teçhizatının eski ve kalitesizliği nedeniyle patlamadı" ifadeleri kullanılmıştı.

TEPKİLER ÜZERİNE GÖRÜNTÜLERİ SİLDİLER

Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılarında da Tochka-U tipi balistik füze kullandığı ifade edildi. O anlara ait görüntüler, Ermenistan ordusuna ait Telegram hesabından yayınlanmasının ardından gelen uluslararası tepkiler üzerine yayından kaldırıldı.

YORUM EKLE