PKK’lılar Atatürk Evi’ne saldırı girişiminde bulundu!

PKK/PYD’lilerin Selanik’teki Atatürk Evi’ne saldırı girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

PKK’lılar Atatürk Evi’ne saldırı girişiminde bulundu!

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Yunan makamlarını uyaran bakanlık, bu konuda tedbir alınması ve suçlarının yargı önüne çıkarılmasını istedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“PKK/PYD/YPG terör örgütü bünyesinde terörist faaliyetler yürüttükleri de bilinen Yunan anarşist gruplar tarafından bugün (17 Ekim) saat 11.00 sularında Selanik Başkonsolosluğumuz yerleşkesindeki Atatürk Evi’ne yönelik bir eylem teşebbüsünde bulunulmuştur.

Eylemciler, Başkonsolosluğumuz görevlilerince Atatürk Evi’nin bahçesinde kontrol altına alınmış ve bilahare Türk Milleti için son derece yüksek manevi değeri olan Atatürk Evi’nin ve Başkonsolosluğumuz mensuplarının can ve mal güvenliğine zarar gelmesine fırsat kalmadan Yunan polisince gözaltında Başkonsolosluğumuz bahçesinden çıkarılmışlardır.

‘CEZALANDIRILMALARI SAĞLANMALI’

Yunan makamlarından beklentilerimiz, bu ve benzer girişimleri kaynağında engellemeleri, misyonlarımızın ve personelinin korunmasına yönelik titiz tedbirler almaları, her hal ve karda, failleri yargı önüne çıkararak hak ettikleri şekilde cezalandırmalarının sağlanmasıdır.

YORUM EKLE