Dolar güne nasıl başladı?

Dolar kuru, Türk Lirası karşısında yatay seyrini sürdürürken bugün açıklanacak Haziran ayı enflasyon rakamı piyalasardaki trendi belirleyici olacak.

banner311
Dolar güne nasıl başladı?

Koronavirüs salgınında ikinci dalga endişeleri küresel alımları sınırlarken dolar kuru TL karşısında yatay seyrini sürdürüyor. TÜİK tarafından bugün açıklanacak olan Haziran ayı enflasyon verisi piyalasardaki trendi belirleyici olacak.

Haziran ayı enflasyon rakamı bugün saat 10.00'da açıklanacak.

Koronavirüs salgını sürecinde alınan tedbirler ve salgına bağlı arz yönlü diğer bozulmaların yarattığı yukarı yönlü riskler nedeniyle Tüketici Fiyatları Endeksi'nin (TÜFE) Haziran'da %12 seviyesini aşması bekleniyor.

MERKEZ BANKASI: YIL SONU ENFLASYON BEKLENTİLERİ YÜKSELDİ

Merkez Bankası enflasyonun seyrindeki yükselişi işaret ederek, neredeyse bir yıldır sürdürdüğü para politikasındaki gevşeme politikasına ara verdi ve 25 Haziran'da yaptığı son toplantıda politika faizini sabit tuttu. TCMB dün yayınlandığı toplantı özetlerinde de yıl sonu enflasyon beklentilerinin yükseldiğine dikkat çekti ve salgında atılacak adımların hedefli ve geçici olmasının politika etkinliğini destekleyeceğini vurguladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.