İran ve Afganistan'a uçuşlar durduruldu

Türkiye Ulaştırma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın talebi üzerine İran'la uçuşlar karşılıklı olarak durduruldu. Ulaştırma Bakanlığı ayrıca Afganistan uçuşlarının da koronavirüs tedbirleri kapsamında durdurulduğunu açıkladı

banner311
İran ve Afganistan'a  uçuşlar durduruldu

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Şubat ayından beri askıda olan ve geçtiğimiz günlerde yeniden başlayan İran-Türkiye uçak seferleri, yeniden durduruldu.

İran Havayolları Birliği Sekreteri Maksud Esedi Samani, durdurma talebinin Türkiye Ulaştırma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı´nın isteği üzerine alındığını bildirdi.

Kararın, gece saat 00:00 itibarıyla yürürlüğe konulduğunu söyleyen İranlı yetkili, daha önce satılan biletlerin iptal edildiğini aktardı.

Seferlerin askıya alınma nedeni açıklanmazken, İran´da yeniden artışa geçen koronavirüs salgının alınan kararda etkili olduğu düşünülüyor.

Bunun yanında ayrı bir açıklamada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İran ve Afganistan'a yapılan uçuşların koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye tarafından askıya alındığını duyurdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.