Kamu bankaları faiz indirimine gitti!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirimine gitme kararı aldı.

Kamu bankaları faiz indirimine gitti!

Dün yayımladığımız "Tüm kredilere kaç puanlık indirim gelecek?" başlıklı haberimizde kamu bankalarının kredi faiz indirimine gideceğini duyurmuştuk. Bugün Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirimine gittiği bildirildi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştır.

Konutta 1 milyon lira altında 1,29 faiz

Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda % 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise % 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlanacaktır.

Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 11:36
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344