Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla birlikte açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diploma göndermesinde bulunarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu o sınavı binlerce kez geçtiği için insanlık diplomasına sahip" dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

"İNSANLIK DİPLOMASINA SAHİP"

Milletin aklını dinleyen güzel iş yapıyor. Kendi aklını millete dayatan da millete zulüm çektiriyor. Sayın Cumhurbaşkanım için oy istiyorum. Herkesi muhakkak sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye davet ediyorum. Bizim cumhurbaşkanı adayımız merhametiyle, adaletiyle insan. Çok iyi bir yönetici olmanız gerekiyor bu ülkeye hizmet etmek için. İyi bir yönetici olmak için de vermeniz gereken sınavlar var. Diploma işine girmeyeceğim.

En önemli sınav insanlık. Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu o sınavı binlerce kez geçtiği için insanlık diplomasına sahip. Onun için yürekten oy isteyeceğim her vatandaşımızdan…

ERDOĞAN'A GÖNDERME

Bugün, İstanbul Bağcılar’da bu şık alan; hemen arka tarafımızda hızla tam gaz yükselen şantiyemiz var, çağdaş bir proje daha geliyor. Şunu söyleyeyim; şu platform kadar bir yerden temel olmaz. 21. yüzyılda çarpık çurpuk demirleri bağlanmış, orada sadece pompasının borusunun ucundan akan betonu göstererek betona bak diye açılış yapılmaz. (Cumhuriyet)

Editör: Habererk Haber Merkezi